Umowa obejmuje rozbudowę hali magazynowej z zapleczem biurowo – socjalnym. W wyniku realizacji projektu powierzchnia magazynowa zostanie zwiększona o ok. 3000 m2, natomiast przestrzeń biurowo – socjalna powiększy się o ok. 500 m2. Ponadto LUG poszczycić się może nowymi kontraktami, obejmującymi m.in. wymianę oświetlenia na ulicach Miasta Stołecznego Warszawa, czy budowę oświetlenia na strategicznych odcinkach dróg szybkiego ruchu w Polsce.
W minionym roku LUG poprawił wskaźniki ROE, ROA oraz płynność. W III kwartale 2020 spółka odnotowała też rekordowy poziom EBITDA, na co wpływ miały obniżone koszty sprzedaży oraz świadczenia z FGŚP. Utrzymała również wysoki poziom rentowności sprzedaży, zbliżony do strategicznego celu marży brutto na poziomie 40 procent.
– Rok 2020 przeszedł do historii. Był to trudny czas, pełen niespotykanych wyzwań. Światowa pandemia zmieniła nasze życie zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Znacząco wpłynęła na funkcjonowanie wielu gałęzi gospodarki, w tym rynku oświetlenia. Pomimo niesprzyjającej sytuacji ekonomiczno-społecznej, rok zakończyliśmy w dobrych nastrojach. Z perspektywy ostatnich miesięcy mogą śmiało stwierdzić, że sprawdziliśmy się jako organizacja. Naszą mocną stroną okazała się umiejętność adaptacji do zmieniającego się rynku i jego potrzeb. W ciągu kilku miesięcy opracowaliśmy i wdrożyliśmy do sprzedaży oprawy UV-C, które zapewniają skuteczną sterylizację pomieszczeń́ – mówi Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. – Myślimy o biznesie długookresowo, a mijający rok i pandemia pokazały nam, że aby się rozwijać, musimy mieć odpowiedź na wydłużające się czasy realizacji dostaw komponentów czy przerwanie łańcuchów dostaw. Inwestycja w nowy magazyn jest też odpowiedzią na wyzwania związane z dostawami na odległe rynki, które wymagają pełnej kompletacji zamówień przed wysyłką. Do tego potrzebna jest przestrzeń magazynowa, którą zyskamy dzięki rozbudowie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Nowym Kisielinie – dodaje prezes Wtorkowski. |
Centrum w Nowym Kisielinie jest drugim zakładem produkcyjnym Grupy w Polsce. Pierwszym jest powstała w 2008 roku siedziba LUG w Zielonej Górze, która została wybudowana ze środków z emisji akcji. Od tego momentu Grupa nie dokonywała kompleksowej rozbudowy przestrzeni magazynowych, a inwestycje skupiały się wokół przestrzeni i technologii produkcyjnych.
– W obliczu dynamicznego rozwoju i dalszych planów ekspansji rynkowej, zdecydowaliśmy się powiększyć zakład – komentuje decyzję o inwestycji Ryszard Wtorkowski. – Dzięki rozbudowie będziemy mogli rozwijać nasz Dział Badań i Rozwoju oraz jeszcze sprawniej kształtować nasze portfolio produktowe, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Pracujemy nad wieloma innowacjami produktowymi, a aby je wprowadzić na rynek potrzebujemy przestrzeni – dodaje. |
Inwestycja będzie realizowana na przestrzeni I-III kw. roku, a jej planowana wartość to 7,1 mln zł.
Źródło: LUG
Treści powiązane:
- Tam, gdzie liczy się światło, warto postawić na jakość
- Warszawa wybrała dostawcę 38,5 tys. opraw LED do oświetlenia ulicznego
- LUG z tytułem Promotor Ekologii w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion
- W III kw. 2020 roku Grupa LUG zwiększyła przychody i poprawiła rentowność wskaźników
- NFOŚiGW wesprze modernizację oświetlenia ulicznego w w pięciu województwach
- Oświetlenie budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego