Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-10-14)   PHILIPS

Philips Lighting wprowadził program YellowDot

Firma Philips Lighting wprowadziła program YellowDot, umożliwiający współpracę zintegrowanego systemu oświetlenia Indoor Positioning firmy Philips z oprawami oświetleniowymi LED innych firm. Program umożliwia producentom przetestowanie i certyfikację własnych opraw oświetleniowych LED, aby współpracowały ze zintegrowanym systemem Indoor Positioning firmy Philips.
 
Do końca roku planowane jest wprowadzenie do sprzedaży w Europie sterowników YellowDot Ready LED (60, 100 i 150 W). To kolejny krok po przyjętym z entuzjazmem wprowadzeniu systemu do sprzedaży w Europie i na Bliskim Wschodzie, będący odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na systemy oświetlenia z technologią pozycjonowania wewnątrz budynków wśród producentów oświetlenia LED i klientów detalicznych.
 
– Dzięki programowi YellowDot firma Philips Lighting i jej klienci będą czerpać zyski z szybko rozwijającego się rynku systemów oświetleniowych dla obiektów handlowych, korzystających z technologii pozycjonowania wewnętrznego. Właściciele obiektów, zarówno sprzedawcy detaliczni, jak i właściciele supermarketów, będą mieli większy wybór w zakresie opraw oświetleniowych LED, które mogą połączyć z najbardziej dokładnym i skalowalnym na rynku systemem pozycjonowania wewnątrz budynków – przekonuje Simon den Uijl, Manager Indoor Positioning Partnerships w Philips Lighting.
 
Grupa Trato-TLV, francuski producent opraw oświetleniowych, jako pierwsza dołączyła do programu YellowDot i zaprezentowała oprawy oświetleniowe LED współpracujące z systemem Indoor Positioning firmy Philips podczas targów Equipmag, które odbyły się w Paryżu w dniach 12-14 września 2016 r. Grupa Trato-TLV od blisko 70 lat projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne produkty oświetleniowe dla przemysłu usługowego, sklepów detalicznych i sieci sklepowych, sektora transportowego i instytucji opieki zdrowotnej.
 
– Dołączenie do programu YellowDot pozwala nam zapewnić naszym klientom dostęp do najlepszego na rynku rozwiązania w zakresie pozycjonowania wewnątrz budynków. Daje nam też przewagę konkurencyjną. Sterowniki YellowDot Ready firmy Philips Lighting umożliwiają komunikację za pomocą światła widzialnego przesyłanego za pośrednictwem naszych opraw oświetleniowych, bez niekorzystnego wpływu na zużycie energii czy ich żywotność –  zapewnił Guillaume Picha, Dyrektor generalny Grupy Trato-TLV.
 
Zintegrowany system oświetlenia Indoor Positioning firmy Philips Lighting współpracuje z poszczególnymi punktami oświetlenia, przesyłając niepowtarzalny sygnał identyfikacyjny za pośrednictwem modulacji światła (technologia Visible Light Communication – Komunikacja za pomocą światła widzialnego). Jest on niezauważalny dla ludzkiego oka, ale wykrywalny przez aparat w smartfonie kupującego. Po pobraniu aplikacji klienci mają dostęp do usług opartych na lokalizacji, np. lokalizacji artykułów ze swojej listy zakupów z dokładnością do 30 cm. Strumień danych jest jednokierunkowy – żadne dane osobowe klientów nie są pozyskiwane przez system oświetlenia.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze: