Schiphol będzie płacił jedynie za usługę oświetlenia obiektu, natomiast właścicielami wszystkich urządzeń i instalacji, które go dostarczają pozostanie firma Philips. Za efektywność i trwałość systemu oświetleniowego oraz jego ponowne wykorzystanie lub recykling odpowiedzialne będą wspólnie firmy Philips i Cofely. Dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii oświetlenia LED zużycie energii elektrycznej zostanie obniżone o 50% w porównaniu do tradycyjnych systemów oświetleniowych.

Dzięki współpracy architektów z Kossmann.dejong i Philips Design, dla Lotniska Schiphol w Amstaredamie opracowane zostały specjalne oprawy oświetleniowe, które dzięki ułatwionemu serwisowaniu będą charakteryzować się trwałością o 75% wyższą niż w przypadku sprzętu tradycyjnego. Dodatkowo poszczególne elementy opraw będą mogły być indywidualnie wymieniane. To obniży koszty ich konserwacji i oznacza, że nie trzeba będzie poddawać recyklingowi całych urządzeń, a więc zużycie surowców będzie mniejsze.
Stosując taki model biznesowy Grupa Schiphol, Cofely i Philips stworzyły nowy standard pozwalający na przejście do oświetlenia zrównoważonego. Ten innowacyjny projekt zapewnia lepsze oświetlenie i jest częścią dużego remontu terminala zmierzającego do zwiększenia komfortu pasażerów i przepustowości lotniska Schiphol.
Dzięki całodobowej obecności firmy Cofely na lotnisku firmy Philips i Cofely będą mogły zapewnić stałe zarządzanie systemem oświetleniowym i odpowiadać za natężenie oraz niezawodność oświetlenia.
Źródło: Philips