Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-04-10)   Schréder

Po tymczasowym zawieszeniu Schréder stopniowo wznawia produkcję

Po ogłoszeniu przez Światowa Organizację Zdrowia pandemii choroby COVID-19, firma Schréder podjęła decyzję o tymczasowy, zawieszeniu produkcji w jej fabrykach, mając na celu ochronę 2600 pracowników na całym świecie, jak również klientów i społeczności, starając się jednocześnie zapewnić ciągłość działalności biznesowej i obsługi klientów.

 


W pierwszym kroku, od 12 marca, zespoły handlowe oraz wszyscy inni pracownicy mający taką możliwość, rozpoczęli prace zdalną.
 
19 marca, ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację na całym świecie, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 firma postanowiła do dnia 5 kwietnia wstrzymać produkcję w swoich czterech europejskich fabrykach zlokalizowanych w Hiszpanii, Francji, na Węgrzech i w Portugalii.
 
25 marca, w związku z decyzją Prezydenta Republiki Południowej Afryki o wprowadzeniu blokady krajowej na okres od 27 marca do 16 kwietnia, Schréder  zawiesił produkcję w fabryce w Olifantsfontein na okres od 27 marca do 17 kwietnia 2020 roku.
 
Firma postanowiła co tydzień analizować sytuację w każdym kraju, a upływający czas wykorzystać na zorganizowanie swojego łańcucha dostaw w taki sposób, aby był w pełni gotowy do pracy po wznowieniu działalności fabryk.
 
Od 6 kwietnia rozpoczęło się stopniowe wznawianie niektórych działań  w fabrykach na Węgrzech, w Portugalii i we Francji. Ta decyzja została podjęta zgodnie z zarządzeniami lokalnych władz tak, aby wspierać lokalną gospodarkę przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Specjalna grupa zadaniowa, utworzona na początku epidemii COVID-19, wdrożyła ścisłe procedury w celu zagwarantowania maksymalnej ochrony całego firmowego personelu pracującego we wszystkich fabrykach.
 
Produkcja w fabryce w Hiszpanii nadal pozostaje zawieszona zgodnie z decyzjami podjętymi przez rząd hiszpański.
 
Fabryki firmy Schréder  w Chinach, na Ukrainie i w Australii nadal działają.
 
 
Źródło: Schréder
 

Komentarze: