Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-12-13)   SCHREDER

Shuffle Site – wspólne rozwiązanie Schréder i Huawei dla inteligentnych miast

Podczas VIII Globalnego Forum szerokopasmowej telefonii komórkowej, Huawei wraz z wiodącym dostawcą rozwiązań oświetlenia zewnętrznego Schréder, uruchomili nowe rozwiązanie – Shuffle Site, oparte na modułowym systemie wielofunkcyjnej kolumny oświetleniowej i zewnętrznym nadajniku Huawei.

 

Nicolas Keutgen, Dyrektor ds. Innowacji w Schréder oraz Zhou Yue Feng, CMO bezprzewodowej linii produktów Huawei
podpisali protokół ustaleń 16 listopada na Global Mobile Broadband Forum w Londynie.


Technologia mobilnego, szerokopasmowego internetu nieustannie się rozwija, ulepszając codzienne życie ludzi. Podczas gdy stale rośnie liczba inteligentnych urządzeń i użytkowników sieci bezprzewodowych oraz aplikacji, co prowadzi do gwałtownego wzrostu natężenia ruchu, coraz bardziej restrykcyjne wymagania nakładane są na zasięg i przepustowość sieci komórkowej. W miejscach takich jak Europa czy też Stany Zjednoczone istnieją poważne obawy dotyczące wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie zdrowie. Unijny organ regulacyjny ds. radiokomunikacji rygorystycznie ogranicza moc promieniowania pojedynczych stacji. Tradycyjne rozwiązania, szczególnie w zagęszczonym obszarze miejskim nie są w stanie spełnić ich wymagań.
 
Punkty świetlne rozmieszczone na obszarze całego miasta, zasilane i regularnie serwisowane, stanowią idealne podłoże pod zarządzanie inteligentym miastem.
 
W 2015 roku Schréder  wprowadził modułowy system oświetlenia Shuffle. To nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie mające na celu poprawę jakości życia i komfortu mieszkańców oraz ochronę środowiska. Kolumnę Shuffle można zintegrować z systemami sterowania, głośnikami, kamerami monitorującymi, hotspotami, ładowarkami do pojazdów elektrycznych, oraz wieloma innymi inteligentnymi usługami, aby pomóc w zapewnieniu funkcjonalności, których oczekują ich mieszkańcy.
 
Od zeszłego roku Schréder i Huawei pracowały nad integracją Shuffle z modułem transmisyjnym. Shuffle Site umożliwi miastom rozszerzenie zasięgu 4G i zwiększenie przepustowości sieci w łatwy sposób i co najważniejsze zgodnie z przepisami mającymi na celu poszanowanie ludzkiego zdrowia bez potrzeby stosowania dużych anten, które psują poczucie estetyki. Natomiast w przyszłości będzie możliwość łatwego poszerzenia zasięgu  w zakresie 5G.
 
16 listopada 2017 r., podczas Global Mobile Broadband Forum w Londynie, obie firmy podpisały Memorandum of Understanding (MoU, czyli Protokół Ustaleń) w celu dalszej strategicznej współpracy, która umożliwi obu stronom współtworzenie rozwiązań, które będą oświetlać i łączyć miasta.
 
Źródło: Schréder
 

Treści powiązane:Komentarze: