Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2022-09-21)   SIGNIFY

Strategiczna współpraca dla zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego budynków w Polsce

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, nawiązał współpracę z firmą doradczą Westbridge. Partnerstwo to jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed branżą nieruchomości w związku z realizacją celów zrównoważonego rozwoju. Budynki odpowiadają za blisko 40% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Poprawa ich efektywności energetycznej jest jednym z filarów Europejskiego Zielonego Ładu.

 


W ramach współpracy Signify wspiera właścicieli, inwestorów i deweloperów w zmniejszeniu zapotrzebowania energetycznego ich budynków poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania LED. Westbridge specjalizujące się w optymalizacji kosztów operacyjnych portfeli nieruchomości oraz w doradztwie w zakresie zarządzania obiektami i energią. Łącząc siły, obie firmy, skutecznie wspierają klientów w realizacji ich strategii korporacyjnych ESG (Environment Social Governance).
 
Wspólna propozycja do rynku to także szansa dla firm na znaczące oszczędności i uwolnienie środków, które dziś pochłaniają, nawet czterokrotnie wyższe niż dwa lata temu, ceny energii.
 
Danuta Grzywacz – Country Head Poland zwraca uwagę na fakt, że dzisiejszy brak stabilności na rynku energetycznym oraz coraz bardziej wyśrubowane wymogi sprawozdawcze powodują, że firmy poszukują wiarygodnych, stabilnych partnerów, którzy zapewnią nie tylko redukcję kosztów, ale również transparentność procesów, najlepszą jakość i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Westbridge od 2015 roku wspiera instytucjonalnych inwestorów oraz zarządców nieruchomości w procesie wprowadzania strategii ESG.

 

Jesteśmy aktywni już w 21 krajach europejskich, a nasz zespół liczy ponad 120 osób. Nasza praca z całymi portfelami nieruchomościowymi w Europie opiera się na dostarczeniu jak najlepszych rozwiązań optymalizacji energetycznych, zielonych budynków, due dilligence w obszarze ESG, a Signify dostarcza świetne systemy, które doskonale uzupełniają proces. Naturalnym jest, że prędzej czy później nasze drogi musiały się spotkać, aby zapewnić Klientom kompleksowe rozwiązania zrównoważonego rozwoju w zarzadzaniu nieruchomościami.” – mówi Danuta Grzywacz.

 
Zielone inwestycje to nieunikniony kierunek nie tylko ze względu na regulacje państwowe i instrumenty finansowe, ale również oczekiwania konsumentów. Z raportu The Global Sustainability Study 2021 wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat, aż 85% konsumentów zmieniło swoje decyzje zakupowe na bardziej proekologiczne. W badaniu wzięło udział 10 000 osób, a im młodsza generacja, tym większa świadomość ekologiczna.
 
 

Obserwując rynek wyraźnie widać, że troska o środowisko naturalne i człowieka są dziś głównym nurtem wartości największych przedsiębiorstw na świecie i kształtują ich wewnętrzne polityki. Jest to element, który łączy również Signify i Westbridge. Naszą wizję transformacji rynku nieruchomości w stronę zrównoważonego rozwoju przekładamy na konkretną propozycję dla inwestorów, właścicieli i użytkowników końcowych – mówi Iwona Łuniewska-Plona, Business Development Manager CEE w Signify. „Redefiniujemy pojęcie standardu rynkowego w zakresie oświetlenia. Tworzymy go na nowo, wspólnie z naszymi klientami, stawiając na to, co optymalne kosztowo, środowiskowo i społecznie.dodaje.

 
Obie firmy doradzają również klientom, jak umiejętnie przełożyć decyzje inwestycyjne w obszarze efektywności energetycznej na raportowanie ESG, korzystając także z własnych doświadczeń.
 
Signify od 2020 roku jest firmą neutralną węglowo we wszystkich operacjach, korzysta w 100% z energii ze źródeł odnawialnych. Za swoje działania w 2021 roku otrzymała nagrodę UN Global Climate Action Award. Znajduje się również w gronie 1% firm na świecie posiadających ocenę Platinum w rankingu EcoVadis. Jest to największa platforma na świecie oceniająca działanie przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Weryfikacji podlega 75 000 firm w 200 sektorach w 160 krajach.

Źródło: Sinify

 

Komentarze: