Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2015-07-22)   PHILIPS

Sztuka Nowego Cyrku i sztuka oświetleniowa podczas Carnavalu Sztukmistrzów

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie, firma Philips zmieni Plac Po Farze i Rynek Starego Miasta w dynamiczną przestrzeń świetlną, współgrającą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów sztuki Nowego Cyrku. W tej barwnej scenerii, stworzonej dzięki innowacyjnym i energooszczędnym rozwiązaniom Philips LED, podziwiać będzie można pokazy chodzenia po taśmach, występy buskerów i iluzjonistów oraz słuchać koncertów.
 
  Od 23 do 26 lipca 2015 r. w Lublinie odbywać się będzie VI edycja Carnavalu Sztukmistrzów, czyli wydarzenia promującego ideę i sztukę Nowego Cyrku. Ponad 40 artystów, m.in. akrobatów, żonglerów, kuglarzy, klownów i iluzjonistów zaprezentuje ponad 150 przedstawień, z czego większość będzie odbywać się w otwartej przestrzeni miejskiej. Philips, partner Carnavalu Sztukmistrzów, wykreuje na Rynku Starego Miasta dynamicznie iluminowaną przestrzeń, która stworzy świetlną scenerię dla przedstawień odbywających się wieczorem, w zabytkowej przestrzeni Lublina. 30 kamienic oraz Trybunał rozbłyśnie przy użyciu 360 opraw Philips LED RGB, pozwalających na uzyskanie wielu scen świetlnych dzięki inteligentnym systemom sterowania. Ponadto na Placu Po Farze powstanie Plac Braci Philips. Będzie to przestrzeń stworzona pod 220 dynamicznie iluminowanymi parasolami zawieszonymi na wysokości 4 metrów, w której odbywać się będą pokazy świetlne i koncerty. Do ich oświetlenia zostanie wykorzystane 25 indywidualnie sterowanych reflektorów Philips LED, dzięki czemu każdego dnia Carnavalu Plac Braci Philips zostanie rozświetlony 16 milionami kolorów. Wszystkie atrakcje będą komunikowane na żywo przez Philips Social Newsroom na 12 profilach społecznościowych połączonych w jedną platformę komunikacyjną #miastoswiatła. Na uczestników czeka wiele konkursów internetowych, fotograficzna gra miejska oraz atrakcyjne nagrody.
 
Światło definiuje przestrzeń miejską po zmroku, oddaje energię miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę, integrując ludzi. To jest prawdziwa moc sztuki oświetleniowej. Dodatkowo, podczas Carnavalu Sztukmistrzów iluminowane przestrzenie miejskie współgrać będą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów. W ten sposób wspólnie tworzyć będziemy wielowymiarowe, niepowtarzalne widowisko, które z pewnością zachwyci gości Carnavalu” – podsumował Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.
 
Podczas Carnavalu Philips zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce  innowacyjny system HUE, czyli osobiste, inteligentne rozwiązanie oświetlenia domowego, pozwalające dynamicznie kreować przestrzeń w domu. Na Placu Braci Philips (Plac Po Farze) powstanie wyciemniona strefa doświadczalna wyposażona w rozwiązania Philips HUE, w której będzie można poczuć urok i moc światła. HUE obecnie można sterować z pomocą blisko 300 aplikacji, działających w systemie Android lub iOS.
 
Do iluminacji Rynku Starego Miasta oraz rozświetlania Placu Braci Philips wykorzystane zostaną innowacyjne, energooszczędne rozwiązania Philips LED. Zainstalowanych zostanie 360 opraw o łącznej mocy 10 kW. Całkowity koszt energii elektrycznej wykorzystanej przez Philips przez cztery dni Carnavalu wyniesie niespełna 100 zł. To pokazuje, że oświetlenie LED może być piękne i jednocześnie energooszczędne.
 
 
Źródło: Philips

Komentarze: