Wydarzenia branżowe | Wydawnictwa branżowe  (2015-05-20)   LUX Magazyn

Numer 2/2015 kwartalnika LUX Magazyn już dostępny w wersji drukowanej i on-line

Ukazało się drugie tegoroczne wydanie kwartalnika LUX Magazyn. Jego głównym tematem są zagadnienia związane z oświetlaniem obiektów przemysłowych. Kwartalnik dostępny jest w wersji drukowanej – w prenumeracie oraz w salonach prasowych Empik i w sieci Kolporter. Obecne wydanie można także pobrać on-line w postaci pliku PDF.

 


Dotyczą one bardzo różnorodnych wnętrz, w których prowadzona jest działalność przemysłowa, od wielkich, zapylonych hal produkcyjnych w przemysłach ciężkich do sterylnie czystych pomieszczeń w przemyśle farmaceutycznym. Pomieszczenia przemysłowe to nie tylko wnętrza produkcyjne, ale także wszelkie pomieszczenia magazynowe, logistyczne, warsztatowe i pomocnicze. We wnętrzach przemysłowych, w których wykonuje się czynności precyzyjne, musi być zapewnione oświetlenie tworzące bardzo dobre, ponadstandardowe warunków pracy wzrokowej. W wielkich i wysokich halach przemysłu ciężkiego wymagania oświetleniowe są niższe, lecz przed instalacjami oświetleniowymi stawia się wysokie wymogi niezawodności związane z trudnym dostępem do opraw oświetleniowych i niedogodnościami ich konserwacji. W każdym przypadku silna konkurencja na rynkach światowych wymaga obniżania kosztów produkcji, na które składają się także niemałe koszty energii elektrycznej ponoszone na oświetlania obiektów produkcyjnych. Dlatego przedsiębiorcy prowadzący działalność przemysłową poszukują metod optymalizacji efektywności energetycznej oświetlenia swoich fabryk polegających na zmniejszaniu kosztów jego eksploatacji. Współczesna technika zapewnia takie możliwości bez pogarszania warunków widzenia, którego dotkliwym skutkiem byłoby obniżenie produktywności pracy, jej wydajności oraz wzrost liczby popełnianych pomyłek, a w konsekwencji braków.

Nowoczesne technologie oświetleniowe, zarówno te wykorzystujące tradycyjne źródła światła w postaci świetlówek liniowych i wysokoprężnych lamp metalohalogenkowych, jak i najnowocześniejsza technologia diod świecących LED w połączeniu z wykorzystaniem światła dziennego i elektronicznymi systemami sterowania oświetleniem pozwalają tworzyć przyjazne miejsca pracy w przemyśle i równocześnie minimalizować zużycie energii elektrycznej, które ogranicza zatrucie środowiska szkodliwymi substancjami emitowanymi do atmosfery przy jej produkcji.
Zapraszam także do zapoznania się ze stałymi rubrykami przynoszącymi informacje z branży oświetleniowej, ciekawe oferty, prezentacje produktów o najnowocześniejszym designie i najlepszych parametrach technicznych oraz materiały poradnikowe.

Treści powiązane:



Komentarze: