Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy stojące  (2013-03-01)  

LUMIO - książka rozkłada się w lampę


Lumio – zamknięta wygląda jak książka w drewnianej okładce, otwarta jest niezwykle funkcjonalną domową  oprawą oświetleniową, o szerokim zastosowaniu wyznaczanym inwencją użytkowników. I w dodatku źródła światła to diody LED.
 

Konstrukcja Lumio została świetnie przemyślana. Oprawa daje silne światła i zapewnia piękne oświetlenie tam gdzie jest ono akurat potrzebne. Może spełniać rolę oświetlenia stołowego, ściennego, miejscowego, dekoracyjnego, zewnętrznego i bezpieczeństwa. Każdy znajdzie dla tej oprawy własne zastosowanie.

  
 
Podobnie jak laptop, Lumio można podłączyć do sieci zasilającej i używać jako urządzenie stacjonarne. Wbudowany akumulator można doładować przez gniazdo zasilania umieszczone w grzbiecie „książki”. Pokrywę wykonano z drewna w jednym z trzech wykończeni, korpus z wodoodpornego tworzywa sztucznego, a jako źródła światła zastosowano diody LED zasilane z baterii litowo-jonowej umożliwiającej ciągłą pracę przez 8 godzin. W pokrywie umieszczono super mocny magnes neodymowy.

 

 
 
Twórcą Lumio jest amerykański architekt i projektant form przemysłowych Max Gunawan.

 

Komentarze: