Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | zasilanie i sterowanie  (2016-12-22)   HAGER

W kolorach harmonii i bezpieczeństwa – osprzęt Berker R.1

Wnętrza w kolorach ziemi to jeden z trendów roku 2017 i propozycja nie tylko dla osób poszukujących ukojenia i ładu kompozycyjnego. Za sprawą umiejętnie dobranych odcieni można tworzyć klimat zachodu słońca lub wczesnej jesieni. Harmonijnym elementem takich sugestywnych aranżacji będą łączniki z serii Berker R.1 w unikatowych, ciepłych i spokojnych odcieniach.
 

 
Łącznik Berker R.1. z ramką z łupka naturalnego
Fot. Hager
Powrót do natury to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich 2017 roku. Designerzy i architekci stawiają na stworzenie przestrzeni przytulnej i komfortowej, która w pierwszej kolejności powinna dawać poczucie bezpieczeństwa – i jest to bezpieczeństwo wielowymiarowe. Dlatego stonowanym kolorom ziemi, uważanym za bezpieczne, towarzyszą elementy wykończeniowe wykonane z najwyższej jakości materiałów i zapewniające komfort codziennego użytkowania.


Bliżej natury – jak dobierać kolory ziemi?
 
Bazą wszystkich kompozycji wnętrz inspirowanych kolorami ziemi jest paleta brązów uzupełniona szarościami. Bardziej intensywne oranże, umieszczone w palecie Native Instincts Pantone pozwolą budować ciepłe przestrzenie o lekko orientalnym charakterze, które także wymieniane są przez trendsetterów jako modne w 2017 roku. Natomiast wszędzie tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu eleganckiego efektu, warto zastosować bardzo ciemne, spokojne brązy, które stanowią doskonałe tło dla aranżacji w stylu vintage. Z kolei zielenie, a wśród nich kolor roku 2017 Pantone – soczysty greenery – kreują nastrój spokoju i harmonii. Przeplatając je warto jednak pamiętać o zasadzie równowagi – jasny kolor powinien być dominujący, a bardziej intensywny należy przemycić na dodatkach, w postaci tkanin, ozdób ściennych czy eleganckich ramek łączników oświetleniowych.

 


Bezpiecznie na więcej sposobów

 
Dla amatorów odważniejszych rozwiązań łącznik R.1 z pomarańczowego akrylu
Fot. Hager
Aranżacje na topie w 2017 roku to wnętrza, które chronią swoich mieszkańców, stanowiąc oazę spokoju i wytchnienia od codzienności. Seria łączników i gniazd Berker R.1 jest idealnym uzupełnieniem przestrzeni naturalnych, utrzymanych w nastrojowej kolorystyce. Subtelnie zaokrąglony kontur ramki i okrągły przycisk sprawiają, że osprzęt elektroinstalacyjny staje się harmonijnym elementem architektury wnętrza. Dzięki bogatemu wyborowi odcieni ramek można tworzyć dowolne zestawienia kolorystyczne. Czarny lub biały element centralny może okalać ramka w kolorach barwiony dąb, łupek, brązowa skóra czy polerowany beton, nawiązujących do dzieł natury. Ciepłym, niezwykle ożywczym akcentem wnętrza może być natomiast ramka z czerwonego lub pomarańczowego akrylu. Rok 2017 to także rok technologii co oznacza, że w mieszkaniach coraz częściej pojawiać się będą inteligentne rozwiązania, służące komfortowi, ale i zapewnieniu ochrony. Łączniki Berker R.1 to funkcjonalny osprzęt pozwalający na sterowanie roletami i różnego rodzaju oświetleniem. Dzięki zastosowaniu systemu KNX można w każdej chwili rozszerzać ich funkcjonalność.

Źródło: HAGER


 

Komentarze: