Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2020-01-31)  

Zmodernizowane oświetlenie w pijarskiej krypcie w Krakowie

Częścią prac konserwatorskich prowadzonych w podziemiach kościoła pijarów w Krakowie stała się modernizacja instalacji oświetlenia awaryjnego i podstawowego w kościelnej krypcie.

  Dzięki zastosowaniu odpowiednich szynowych opraw oświetleniowych we wnętrzu możliwe było zaakcentowanie i podkreślenie wyjątkowych, barokowych polichromii, które po ponad 150 latach zostały odsłonięte i wydobyte spod wielu warstw tynku i farby. Projekt instalacji oświetleniowej, uwzględniał nie tylko wymagające warunki, jakie panują w podziemiach, ale także bezpieczeństwo przyszłych zwiedzających. Dlatego w obiekcie zostały zamontowane najwyższej klasy oprawy oświetlenia awaryjnego, które dzięki swoimi parametrom technicznym zapewnią odpowiednie i zgodne z normami warunki podczas ewentualnego zagrożenia.
 
Ponad 150 szt. opraw oświetlenia podstawowego i awaryjnego zamontowała w krypcie firma Beghelli. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej urządzeń, źródła światła LED będą doskonale akcentowały najważniejsze elementy pomieszczeń, nie generując przy tym wysokich kosztów użytkowania.
 
Źródło: Beghelli Polska

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW