Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-04-05)   AQForm

Aquaform zmienia nazwę na AQForm i wchodzi w skład Grupy Delta Light

Aquaform, a od niedawna AQForm Lighting Solutions, jest polskim producentem oświetlenia znanym od wielu lat. Portfolio firmy obejmuje nowoczesne oświetlenie architektoniczne i rozwiązania oparte na technologii LED. Niedawno członkowie założyciele grupy Delta Light nabyli poprzez polską spółkę holdingową udziały w polskim AQForm, otwierając pole synergii, która przyniesie korzyści obu firmom.
 


Doprowadzi to do znacznej ekspansji portfela produktów, kolejnych rynków zagranicznych i nieograniczonego dostępu do nowych zasobów. Na poziomie operacyjnym nie będzie żadnych zmian w zarządzie oraz w załodze firmy.
 
 
Realizacja ambicji rozwojowych
 
AQForm posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku oraz w sąsiednich krajach. Delta Light to globalny gracz z biurami od Dubaju do Nowego Jorku oraz od Bogoty do Londynu. Opierając się na doświadczeniu grupy Delta Light, AQForm będzie mógł rozszerzyć swoją obecność rynkową na całym świecie, realizując ambitne plany rozwoju firmy.
 
Ponadto AQForm będzie kontynuował współpracę z najlepszymi polskimi projektantami, podtrzymując tradycję własnego wzornictwa i projektów oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które potwierdzają m.in. zdobyte dotychczas nagrody: Red Dot Design Award, iF Design Award, German Design Award i Muuuz International Award (MIAW).
 
Dzięki grupie Delta Light, posiadającej silną międzynarodową pozycję, będziemy w stanie znacząco przyspieszyć własne ambicje rozwoju bez ryzykownych inwestycji i trudnych zmian strukturalnych. Nie możemy się doczekać, aby podbić nowe rynki – Wojciech Starowieyski, CEO AQForm.
 
 
Ewolucja zamiast rewolucji
 
Należy podkreślić przyjazny i pozytywny charakter tego przedsięwzięcia. Celem jest dobra i przemyślana współpraca, która przekształca różnice w synergię. Dołączenie AQForm do grupy Delta Light będzie korzystne dla obu firm i nie wpłynie negatywnie na bieżący poziom operacyjny AQForm. Zarząd i załoga firmy pozostaną niezmienione.
 
 
Jedna grupa, wiele marek
 
AQForm stanie się częścią grupy Delta Light, ale zachowa tożsamość swojej marki. Ponieważ celem Delta Light jest stworzenie silnej grupy oświetleniowej, obecność AQForm jest ważnym krokiem w tym kierunku. Obie firmy cechuje swoista siła i uzupełniające się wartości. Obie firmy prowadzone są przez entuzjastów dobrego oświetlenia, doświadczonych w codziennym zarządzaniu i prawdziwej przedsiębiorczości. Ludzi mających wspólną pasję do projektowania, technologii i światła. Delta Light, AQForm i wszystkie marki partnerskie z pewnością sprawiają, że przyszłość będzie wyglądać jasno!

Źródło: AQForm

Treści powiązane:Komentarze: