Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-03-10)   ES-SYSTEM

Grupa Glamox umacnia się na pozycji dostawcy inteligentnych rozwiązań oświetleniowych

Norweska Grupa Glamox, która w ubiegłym roku została właścicielem polskiego producenta oświetlenia ES-SYSTM, nabyła obecnie 100% udziałów w brytyjskiej firmie LiteIP Limited.

 
 Fot. Glamox          


Firma mająca swoją siedzibę w Southampton projektuje, produkuje i dostarcza bezprzewodowe systemy sterowania oświetleniem. Przyłączenie LiteIP do Grupy Glamox zapewni nam potężną platformę do wzmocnienia oferty na rynku systemów zarządzania oświetleniem.

 
To kamień milowy dla Grupy Glamox. Robimy ważny krok w kierunku umocnienia naszej strategicznej pozycji jako dostawcy inteligentnych rozwiązań oświetleniowych – mówi Rune Marthinussen, Dyrektor Generalny Grupy. – Glamox będzie wspierać firmę LiteIP i jej plany w zakresie strategii rozwoju technologii i ekspansji globalnej. LiteIP pozostanie niezależną filią w całości należącą do Grupy Glamox. Będzie przyjmować zarówno klientów z Grupy Glamox, jak i spoza niej. Marka LiteIP również zostanie zachowana.
 
 
LiteIP posiada innowacyjny, sprawdzony system sterowania oświetleniem i wysoko cenioną przez klientów technologię. W ciągu ostatniej dekady firma wypracowała silną pozycję w dziedzinie zarządzania oświetleniem na brytyjskim rynku oświetleniowym. Umiejętność tworzenia prostych, intuicyjnych rozwiązań dla klientów sprawia, że LiteIP może śmiało konkurować z większymi przedsiębiorstwami w branży. Rynek systemów sterowania oświetleniem rozwija się w imponującym tempie i doskonale uzupełnia ofertę kompleksowej dostawy oświetlenia do każdej przestrzeni. Glamox posiada wszystkie środki do tego, by nadal inwestować w ten segment branży i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów również w przyszłości. 
 
Dyrektor Zarządzający LiteIP David Lippold nie kryje entuzjazmu wobec nowych możliwości: „Nasz system ewoluował w ciągu ostatniej dekady od prostego pomysłu do jednego z częściej używanych systemów sterowania oświetleniem komercyjnym w Wielkiej Brytanii. Jest prosty i działa niezawodnie, zatem czas przejść na wyższy poziom rozwoju. Glamox to odnosząca sukcesy międzynarodowa grupa, która skupia się na inżynierii i jakości. Sterowanie oświetleniem uznała za czynnik napędzający biznes. Cieszymy się, że możemy być częścią ambitnych planów Grupy i dzięki temu stawać się prawdziwym liderem w tej dziedzinie. Międzynarodowe możliwości wzmocnią również naszą ofertę dla głównej bazy klientów firmy LiteIP w Wielkiej Brytanii, czyli producentów opraw oświetleniowych i firm specjalizujących się w sterowaniu oświetleniem – a wszystko to z naciskiem na oszczędzanie energii i wpływ na środowisko”.

Źródło: GLAMOX / ES-SYSTEM

Treści powiązane:Komentarze: