Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-04-06)   LUG

LUG pomaga w walce z koronawirusem

Wykorzystując doświadczenie w działalności międzynarodowej i posiadane kontakty, firma LUG skoordynowała cały proces zakupu oraz przygotowania transportu do Polski 50 ton sprzętu ochrony osobistej.

 


Wśród sprzętu ochrony osobistej, którego sprowadzenie do Polski koordynowała firma LUG, znalazło się 1 000 000 par rękawiczek, 150  000 maseczek, 35  000 gogli, 25  000 kompletnych kombinezonów i 4  000 przyłbic.
 
Zakupiony i sprowadzony do Polski sprzęt jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lubuskich placówek medycznych i służb, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii frontu walki o nasze zdrowie.

 
Obecna sytuacja stawia przed nami wszystkimi wiele wyzwań, dlatego szczególnie w tych trudnych chwilach musimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać, by stawić im czoła. Pomoc można nieść na wiele sposobów, a najbardziej efektywna jest wtedy, kiedy wykorzystujemy swoje najlepsze umiejętności. W naszym przypadku do takich umiejętności z pewnością należą współpraca z zagranicznymi partnerami i realizacja dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, kontakty i know-how naszego zespołu mogliśmy na prośbę lokalnych władz woj. lubuskiego i Zielonej Góry skutecznie skoordynować zakup i sprowadzenie niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich jednostek medycznych i to na pewno nie jest nasze ostanie słowo w walce z koronawirusem. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, którzy wykonują tytaniczną pracę każdego dnia w trosce o zdrowie nas i naszych bliskich – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.


W związku z postępującym rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej, do zrealizowania zamówienia ilości niezbędnych dla placówek medycznych często konieczna jest koordynacja bezpośrednio z zagranicznymi producentami i operatorami logistycznymi. Doświadczenie, wiedza i odpowiednie zasoby firmy LUG umożliwiają efektywne prowadzenie takich procesów nawet na takich odległych rynkach jak Chiny.

 
Jesteśmy gotowi zaoferować również innym regionom taką pomoc jak w przypadku Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem – podkreśla Mariusz Ejsmont, V-Prezes Zarządu LUG S.A, który koordynował projekt realizowany dla Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra.

 
Źródło: LUG

Treści powiązane:Komentarze: