Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2024-07-05)   GLAMOX

Glamox rozwija produkcję w zakładzie w Wilkasach

Międzynarodowa firma oświetleniowa Glamox zdecydowała się rozszerzyć produkcję w swoim zakładzie produkcyjnym w Wilkasach w Polsce.
 
Działająca do 4.06 pod nazwą ES-SYSTEM, polska spółka Glamox obecnie produkuje w dwóch zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Wilkasach wysokiej jakości energooszczędne oprawy oświetleniowe LED, w tym oprawy z inteligentnymi rozwiązaniami oświetleniowymi typu connected lighting, oraz systemy zarządzania oświetleniem do sterowania tymi produktami.

 


W związku z niedawną decyzją dotyczącą dalszej konsolidacji mocy produkcyjnych Grupy Glamox produkcja lampek zadaniowych – w tym lamp biurkowych i lamp wolnostojących do użytku w biurach, szkołach i placówkach opieki zdrowotne – będzie stopniowo przenoszona z zakładu Glamox w Kirkenær w Norwegii do zakładu w Wilkasach w Polsce w okresie od jesieni br. do maja 2025 r.

 
 

- Przenosimy produkcję lampek zadaniowych do Wilkas, ponieważ mamy tu dostępne moce produkcyjne. Ponadto zakład w Wilkasach jest w stanie produkować kilka rodzajów produktów w dowolnym momencie; możliwe jest także przesuwanie zasobów między różnymi liniami produkcyjnymi w zależności od wymagań rynku. To sprawia, że wytwarzanie tutaj produktów jest szczególnie atrakcyjne. — powiedziała Astrid Simonsen Joos, dyrektor generalna Grupy Glamox.

 
Obecnie Glamox zatrudnia w Polsce około 700 osób. Oprócz zakładów produkcyjnych w Dobczycach i Wilkasach, firma ma dziewięć oddziałów sprzedaży w całym kraju oraz europejskie centrum dystrybucji i logistyki w Poznaniu. Krajowa siedziba polskiej spółki Glamox znajduje się w Krakowie.
 
Produkty i systemy oświetleniowe, które Glamox produkuje w Polsce, są przeznaczone do budynków profesjonalnych i komercyjnych, takich jak biura, budynki przemysłowe, magazyny, szkoły, uniwersytety, sklepy detaliczne i szpitale.
 
Od sierpnia 2023 r. wszystkie nowe produkty wdrażane są pod marką Glamox. Marka produktowa ES-SYSTEM została zachowana dla produktów wcześniej już wprowadzonych na rynek.

 

- Polska od dawna jest kluczowym europejskim centrum zarówno produkcji, dystrybucji, jak i sprzedaży produktów oświetleniowych marki Glamox. Dzięki tej ostatniej ekspansji produkcyjnej Polska odgrywa jeszcze ważniejszą rolę dla Grupy Glamox. — dodaje Simonsen Joos.Źródło: GLAMOX

Treści powiązane:Komentarze: