Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-12-27)  

Powstał Klaster Inteligentnego Oświetlenia

Klaster Inteligentnego Oświetlenia został założony przez przedstawicieli przemysłu oświetleniowego w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, stworzenia optymalnych warunków dla ciągłego transferu wiedzy i innowacyjnych rozwiązań pomiędzy członkami klastra pochodzącymi nie tylko z branży oświetleniowej, ale i z innych gałęzi nauki i przemysłu.
 
Misją Klastra jest promowanie jego potencjału wśród inwestorów krajowych i zagranicznych, wspieranie integracji jego członków w zakresie kreowania i realizacji projektów inwestycyjnych i biznesowych, a także dążenie do ciągłego rozwoju kompetencji i wdrażania najnowszych technologii w sektorze.
 
Klaster ma charakter otwarty, a członkiem może być każdy przedsiębiorca lub instytucja otoczenia biznesu, który złoży deklarację członkostwa, zaakceptuje regulamin i kodeks etyczny Klastra oraz uzyska akceptację Zarządu.
 
Korzyściami płynącymi z uczestnictwa i współpracy z Klastrem Inteligentnego Oświetlenia mogą być:
 
  • podniesienie wiarygodności podmiotów działających w Klastrze oraz integracja środowiska przedsiębiorstw z branży;
  • możliwość zawiązania środowiska kooperacyjnego zdolnego do stworzenia konkurencyjnych produktów i usług;
  • możliwość nawiązywania współpracy z firmami konkurencyjnymi oraz innymi podmiotami gospodarczymi;
  • efektywna promocja usług i produktów poprzez prowadzenie akcji marketingowych oraz kampanii promocyjnych na rzecz członków Klastra.
     
Celem twórców Klastra jest utworzenie organizacji zdolnej aplikować w nowej perspektywie unijnego budżetu na lata 2014-2020 o środki na realizację różnorodnych projektów i Klastra, który w ciągu roku może należeć do kluczowych klastrów w regionie, a w ciągu trzech lat osiągnąć status Krajowego Klastra Kluczowego.
 
Członkami Klastra są obecnie firmy: Aquaform, ATM Lighting, Britop Lighting, Cora Lighting Factory, Elgis Garbatka, Greenlux, Kanlux, Kinna Production, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Rabbit, Rosa, Skoff, Spectrum LED, Spot Light i TM Technologie.

Treści powiązane:Komentarze: