Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-08-05)   WOJNAROWSCY

Pszczoły robią miodek u Wojnarowskich

Katowicka firma Wojnarowscy, jedno z wiodących przedsiębiorstw w polskiej branży oświetleniowej i właściciel marki Spectrum LED, przekazała swoim pracownikom pierwsze słoiczki miodu z własnej, działającej pierwszy rok, pasieki.

 

 
Pasieka Spectrum LED 

Założenie pasieki było możliwe dzięki warunkom istniejącym na terenie firmy. Spory teren trawnika i sąsiedztwo lasu zapewniło dobre miejsce bytowania pszczołom, które są tak pożyteczne, a obecnie natrafiają na wiele trudności. Początkowo były to tylko 4 ule, dzisiaj jest ich już 15 i planowany jest już dalszy rozwój. Firmowa pasieka jest właśnie po pierwszym miodobraniu, a zebrany miód trafił do rąk Pracowników, w słoiczkach ze specjalnie zaprojektowaną etykietą. Oczywiście miód nie będzie produktem przeznaczonym na sprzedaż, a właśnie prezentem dla Pracowników, a z czasem może również Klientów.

 


Niebawem przyjdzie też pora na edukację. Firma chce pokazać, że pszczoły nie są groźne z natury, a z ich sąsiedztwa mamy mnóstwo korzyści. Wielu z nas nie potrafi na pierwszy rzut oka odróżnić pszczoły od osy i kiedy widzi w pobliżu bzyczącego owada, po prostu usiłuje go zabić. Warto działać na rzecz zmiany tego odruchu.

 


Pszczoły zagrożone są wyginięciem. Szacuje się, że ponad 75 proc. żywności, którą spożywa człowiek, jest pochodną pracy pszczół lub innych owadów zapylających. Miejskie pszczoły zapylają rośliny w ogrodach działkowych, parkach i na balkonach, dzięki czemu rodzą one zdrowe owoce i wysiewają nasiona. Zwiększa to różnorodność flory, a także fauny: ptaków, jeży, nietoperzy, a ogranicza liczbę owadów niepożądanych, np. much i komarów.

Źródło: Wojnarowscy

Treści powiązane:Komentarze: