Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2020-12-10)   LUG

LUG z tytułem Promotor Ekologii w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

Grupa Kapitałowa LUG S.A. otrzymała wyróżnienie w kategorii Promotor Ekologii na rynkach zagranicznych, w dziewiątej edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Tytuł przyznany został w uznaniu działalności ekologicznej podejmowanej przez firmę przy produkcji energooszczędnych opraw oświetleniowych.

 


9 grudnia 2020 r. w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion organizowanego przez Bonnier Business Polska, wydawcę dziennika gospodarczego „Puls Biznesu” i PwC Polska.  Wydarzenie promuje aktywność polskich firm na rynkach międzynarodowych, jednocześnie pokazując, że ich potencjał pozwala im konkurować z zagranicznymi przedsiębiorstwami. W tym gronie, drugi rok z rzędu, znalazła się Grupa Kapitałowa LUG S.A. Firmę doceniono za produkcję energooszczędnych opraw oświetleniowych i ekspansję na rynkach zagranicznych.

 
Drugi raz uczestniczymy w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion i ponownie jesteśmy w gronie wyróżnionych. Cieszę się, że nasze produkty znalazły uznanie w oczach Jury konkursu. Naszym celem jest osiągnięcie statusu międzynarodowego lidera innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, a przyznane wyróżnienie przybliża nas do osiągnięcia tego celu.  Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego zwracamy szczególną uwagę na wpływ naszej organizacji na środowisko naturalne. Nasze oprawy zostały tak zaprojektowane, by mogły być długo eksploatowane z możliwością otrzymania drugiego życia dzięki naprawie czy modernizacji.. Ponadto do ich produkcji używa się materiałów nadających się do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.
 

Rok temu, w grudniu 2019 roku, Grupa LUG także została doceniona w tym konkursie. Otrzymała wyróżnienie w kategorii Eksporter: Polska Firma Prywatna – duże przedsiębiorstwo.
 
Źródło: LUG
 

Treści powiązane:Komentarze: