Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-01-22)   LUG

LUG Light Factory rozważa zwiększenie zaangażowania w Maroku

LUG Light Factory złożył deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku, która została przyjęta przez Pana Abderrahima Atmoun, Ambasadora Królestwa Maroka. Deklaracja Zarządu zielonogórskiej spółki dotyczy uruchomienia projektu inwestycyjnego w obszarze produkcji urządzeń elektrycznych w Królestwie Maroka w ramach przedsięwzięcia joint venture z lokalnym partnerem.

 


List intencyjny podpisano w siedzibie LUG w Zielonej Górze. Podczas wizyty, Ambasador Królestwa Maroka Pan Abderrahim Atmoun odwiedził zakład produkcyjny Grupy w Zielonej Górze oraz fabrykę i Centrum Badawczo - Rozwojowe w Nowym Kisielinie.
 
W podpisanym dziś dokumencie Zarząd spółki anonsuje, że rozważy zlokalizowanie inwestycji w Prowincjach Południowych. Spółka zapowiedziała, że jest gotowa przystąpić do konkretnych rozmów biznesowych w tym zakresie pod przewodnictwem Ambasady Królestwa Maroka w Polsce.

 
Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z informacjami na temat potencjału inwestycyjnego Królestwa Maroka, które przedstawił nam Pan Ambasador, ze szczególnym uwzględnieniem planu rozwoju Prowincji Południowych. Dalsza ekspansja zagraniczna jest dla naszej firmy jednym z priorytetów strategicznych, a z uwagi na dużą ilość projektów, w których potencjalnie mogłyby znaleźć zastosowanie nasze produkty, region ten jest zdecydowanie interesującym kierunkiem, który przeanalizujemy pod kątem możliwości lokalizacji inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem, know-how i możliwościami technologicznymi, LUG, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oświetleniowym LED, może odnieść znaczący sukces na rynku marokańskim oraz przyczynić się do dalszego zrównoważonego rozwoju i poprawy poziomu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców w regionie. Zamierzamy z pełnym zaangażowaniem kontynuować rozmowy ze stroną marokańską i z optymizmem patrzymy na perspektywy naszego rozwoju na tym rynku - podkreśla Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG.
 
Blisko tydzień temu, 13 stycznia, deklarację zainteresowania bezpośrednią inwestycją w Maroku złożyli przedstawiciele polskich firm uczestniczący w spotkaniu organizowanym przez Ambasadę Królestwa Maroka w Warszawie. Przedmiotem rozmów były możliwości inwestycyjne w południowych prowincjach Królestwa Maroka, jego potencjał rozwojowy oraz kluczowe walory ekonomiczne Maroka. W gronie zaproszonych firm był także Zarząd LUG Light Factory, który jednak z uwagi na inne zobowiązania - podpisanie umowy z Urzędem Miasta Warszawy na wymianę oświetlenia w stolicy – deklarację podpisał w dniu dzisiejszym.
 
Produkty LUG są już obecne na rynku marokańskim, od kilku lat oświetlając obiekty w północnej części kraju. Oferta spółki spotyka się z rosnącym zainteresowaniem lokalnych inwestorów, stąd deklaracja o chęci rozszerzenia obecności firmy w regionie.
 
Grupę Kapitałową LUG tworzy dziesięć spółek działających w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w której Maroko jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych rynków inwestycyjnych.
 
Źródło: LUG
 

Treści powiązane:Komentarze: