Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-03-16)   PHILIPS LIGHTING

Philips Lighting ogłasza zamiar zmiany nazwy na Signify

Firma Philips Lighting ogłosiła zamiar zmiany nazwy z Philips Lighting na Signify. Zgodnie z umową licencyjną z Royal Philips, firma będzie nadal korzystać z marki Philips Lighting, najbardziej zaufanej marki na świecie w dziedzinie oświetlenia.

 
    
Eric Rondolat, dyrektor generalny Philips Lighting
Z radością ogłaszamy naszą nową nazwę - Signify. To kolejny krok w transformacji naszej spółki – powiedział Dyrektor Generalny Philips Lighting, Eric Rondolat. – Nowa nazwa w jasny sposób wyraża wizję strategiczną spółki i jest zarazem wyjątkową okazją do zaprezentowania naszego nowego wizerunku firmy, która będzie jeszcze lepiej służyć naszym 32 tys. pracowników. Jednocześnie jesteśmy dumni, że w dalszym ciągu nasze produkty będą oznaczone marką Philips.
 
Korzenie firmy Philips Lighting sięgają ponad 125 lat do firmy założonej przez Frederika i Gerarda Philipsa w 1891 roku w holenderskim mieście Eindhoven. W całej swojej historii firma była inicjatorem wielu ważnych osiągnięć branży oświetleniowej. Dziś spółka zajmuje czołową pozycję w branży w skali globalnej, dostarczając konwencjonalne, ledowe i inteligentne rozwiązania oświetleniowe. Firma posiada także największą na świecie sieć zintegrowanych punktów świetlnych.
 
Zmiana nazwy uwzględnia zobowiązania firmy wynikające z Umowy Licencyjnej dot. Nazwy Firmy z Royal Philips, zgodnie z którą zmiana nazwy ma nastąpić w okresie krótszym niż 18 miesięcy od chwili, w której Royal Philips przestanie być posiadaczem kontrolnego pakietu udziałów w Philips Lighting.
W związku ze zmianą nazwy spółki, podczas Rocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zaplanowanego na 15 maja br. zostanie złożony wniosek o zmianę statutu spółki Philips Lighting N.V. Symbol giełdowy Philips Lighting N.V. pozostaje bez zmian (Euronext: LIGHT).

 


Źródło: Philips Lighting
 

Treści powiązane:Komentarze: