Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2020-11-03)   LENA LIGHTING

Lampa do dezynfekcji zwycięzcą konkursu Design dla Konesera 2020

Zaawansowana technologia w połączeniu z pięknym projektem Kuby Zarzyńskiego i Przemka Pstrokońskiego zapewniła lampie UV-C STERILON FLOW wytwarzanej przez producenta systemów oświetleniowych z Wielkopolski, firmę Lena Lighting, pewne zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu Design dla Konesera.

 


UV-C STERILON FLOW zwyciężył w kategorii domowe technologie. Produkt powstał w odpowiedzi na zagrożenie epidemiologiczne. Poprzez wykorzystanie promieni ultrafioletowych (UV-C) lampa eliminuje z powietrza i powierzchni wirusy, bakterie i grzyby. Dzięki funkcji przepływowej powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wydostaje się na zewnątrz. Produkt z powodzeniem sprawdza się w domach, biurach i wszelkich  punktach usługowych, a przy tym zachwyca designem klientów na całym świecie.

 
Chcieliśmy przede wszystkim, by powstał produkt, który wniesie realną wartość w trudnych czasach. Wykorzystaliśmy naszych najlepszych fachowców i ponad 30-letnie doświadczenie, by stworzyć lampę do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Zależało nam jednak, by UV-C STERILON FLOW wyróżniał się też designem i oprócz swoich wyjątkowych funkcji zapewniał wrażenia estetyczne. Dlatego do współpracy w tym zakresie wybraliśmy pracownię HEKATE DESIGN. Kuba Zarzyński i Przemek Pstrokoński przedstawili projekt, który od razu nas zachwycił. Teraz nasza lampa została doceniona także przez architektów i fanów dobrego wzornictwa. Jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu – mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik Zarządu Lena Lighting.
 
Plebiscyt Design dla Konesera został zainicjowany w roku 2012 z okazji 15-lecia magazynu „Dobre Wnętrze” i już po raz ósmy promuje doskonały design, piękne i praktyczne rozwiązania, które odwołują się do najlepszych tradycji polskiego i światowego wzornictwa. Najlepiej zaprojektowane, funkcjonalne i estetyczne produkty, wyróżniające się spośród oferty rynkowej są wybierane przez czytelników magazynu oraz jury złożone z architektów.
 
Źródło: Lena Lighting
 

Komentarze: