Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-10-13)   SIGNIFY

Tomasz Książek nowym Prezesem Zarządu Signify Poland

Firma Signify poinformowała, że od 1 października br. stanowisko Prezesa Zarządu Signify Poland objął Tomasz Książek. Zastąpił on Bogdana Rogalę, który po 38 latach pracy w Signify (poprzednio Philips Lighting) przeszedł na emeryturę.

 

Tomasz Książek - Prezes Zarządu Signify Poland


Tomasz Książek od lat związany jest z branżą oświetleniową, a swoją ścieżkę zawodową w Signify rozpoczął w 1995 roku. W ciągu swojej 26-letniej kariery pełnił różne funkcje kierownicze wyższego szczebla, m.in. rolę Dyrektora Marketingu na Europę Środkowo – Wschodnią. Aktualnie jest Dyrektorem Handlowym na Polskę i Kraje Bałtyckie. Od 2017 roku był również Wiceprezesem Zarządu Signify Poland.


 

„Jesteśmy firmą z wyjątkową 100-letnią historią obecności w Polsce, która od wielu lat wywiera znaczący wpływ na otoczenie biznesowe i społeczne. Objęcie funkcji Prezesa Zarządu Signify Poland to dla mnie ogromny zaszczyt, a także zobowiązanie do dalszego umacniania pozycji lidera branży, w oparciu o innowacyjne technologie oświetleniowe, nieustanne inwestowanie w zaplecze produkcyjno-badawcze, przy zachowaniu celów zrównoważonego rozwoju” - mówi Tomasz Książek, Prezes Zarządu Signify Poland.

 

Signify w Polsce

Tomasz Książek jako Wiceprezes Zarządu Signify Poland ściśle współpracował z dotychczasowym Prezesem, Bogdanem Rogalą. Na przestrzeni wielu lat firma ugruntowała swoje znaczenie w Polsce, dynamicznie rozwijając fabryki w Pile, Kętrzynie i Bielsku Białej oraz umacniając pozycję lidera w sprzedaży produktów, systemów i usług oświetleniowych. Biuro handlowe Spółki zlokalizowane jest w Warszawie. Baza pracowników firmy w Polsce jest zdecydowanie największą w Europie Wschodniej. W 2020 roku zatrudniała blisko 6 000 osób.

Źródło: Signify
 

Treści powiązane:Komentarze: