Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-05-29)   ES-SYSTEM

ES-SYSTEM uruchomiło nową linię produkcyjną w zakładzie w Dobczycach

Firma ES-SYSTEM, specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, uruchomiła nową linię do produkcji zaawansowanych modułów elektronicznych w zakładzie ES-SYSTEM NT w Dobczycach. Umożliwia ona produkcję modułów LED, układów oświetlenia awaryjnego, zasilaczy oraz sterowników do produktów ES-SYSTEM. Rozwój zaplecza technologicznego zapewni spółce utrzymanie najnowocześniejszego standardu produkcji oraz dalszy rozwój w kraju i za granicą.

 
Rafał Gawrylak, Prezes Zarządu ES-SYSTEM S.A.
- Oddanie do użytku linii produkcyjnej w Dobczycach to kolejny krok w rozwoju zaplecza technologicznego ES-SYSTEM. Możliwość nadzoru nad wszystkimi liniami SMT za pomocą jednego oprogramowania skróciła czas potrzebny do wdrożenia nowych produktów, dzięki czemu szybciej możemy odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynkowe. Pozwala ona również elastyczniej podchodzić do planowania procesu produkcji i szybciej reagować na zmienne założenia projektów – mówi Rafał Gawrylak, Prezes Zarządu ES-SYSTEM S.A.
                                                 
Nowa linia umożliwia produkcję modułów do oświetlenia LED-owego, oświetlenia awaryjnego, zasilaczy oraz sterowników do pozostałych produktów ES-SYSTEM.
 
 
Szybszy i bardziej wydajny proces wytwarzania
 
Inwestycja obejmuje linię do montażu modułów elektronicznych w technologii SMT, tj. montażu powierzchniowego oraz do znakowania laserowego wyrobów elektronicznych bezpośrednio w ciągu technologicznym, a także automatycznego testu optycznego. Funkcjonalność nowej linii pozwala znacząco przyśpieszyć oraz ulepszyć proces wytwarzania i kontroli produktów – jej uruchomienie skróciło czas procesu oraz zwiększyło wydajność produkcji o 40%. Dodatkowo rozbudowany, 9-cio kamerowy system optyczny linii do automatycznego testowania opraw zmniejsza ilość fałszywych komunikatów o błędach podczas testów, co pozwala na wydajniejszą kontrolę wyrobów.
 
 
Inwestycja w rozwój
 
W 2017 r. spółka planuje dalszy rozwój zaplecza technologicznego. Pozwoli to na zwiększenie  przewagi nad innymi firmami działającymi na rynku polskim. ES-SYSTEM w swoich działaniach skupia się na rozwoju oferty opartej o rozwiązania LED i systemy sterowania. Nowe inwestycje mają na celu rozwój własnego parku technologicznego, aby zapewnić najnowocześniejszy standard produkcji.
 
W 2016 r. spółka wydała 6 mln zł na inwestycje. W br. ES-SYSTEM planuje przeznaczyć na inwestycje 9 mln zł. W pierwszym kwartale 2017 r. na zakup sprzętu i maszyn produkcyjnych wydano 3,3 mln zł.

   Źródło: ES-SYSTEM

Treści powiązane:Komentarze: