Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-08-04)   ES-SYSTEM

ES-SYSTEM zrealizowała kontrakty za ponad 8,6 mln zł

ES-SYSTEM, polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zrealizowała w ostatnim czasie kilka interesujących i różnorodnych projektów oświetleniowych w kraju. Znalazły się wśród nich: Warsaw Spire – kompleks biurowy w Warszawie, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Rzeszowie-Jasionce, Fabryka Pratt&Whitney Kalisz, Willa Kestenberga w Łodzi oraz fabryka Kellogg w Kutnie. Łączna wartość wymienionych kontraktów wyniosła 8,65 mln zł.
Oświetlenie kompleksu biurowców Warsaw Spire w Warszawie
W ramach zrealizowanej umowy spółka ES-SYSTEM dostarczyła do kompleksu Warsaw Spire oświetlenie wewnętrzne części wspólnej budynków A, B i C, większość aranżacji oraz kompleksowe oświetlenie zewnętrzne terenu. Udział opraw LED w realizowanym projekcie wyniósł 60%, większość z nich była dedykowana dla tego obiektu. Podczas realizacji zastosowano różnorodne rozwiązania oświetleniowe, np. świetlówki T5, LED czy sterowane DALI.
Warsaw Spire jest kompleksem biurowców, w którego skład wchodzą 3 budynki o łącznej powierzchni użytkowej 100 000 m2, z których najwyższy ma 180 m, tym samym ustanawiając Warsaw Spire najwyższym biurowcem w Warszawie i jednym z najwyższych w Europie.
 
Oświetlenie dla największego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na Podkarpaciu
W ramach drugiej z zakończonych umów, ES-SYSTEM zrealizowała dostawy opraw oświetleniowych dla Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Rzeszowie-Jasionce. Dostawy obejmowały około 4 000 szt. opraw oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, z czego większość, bo aż 70% stanowiły systemy świetlówkowe tj.: KT414, Cosmo, Luna, Base, Circle, Titana, Trio, DK, Libra i Tango. 30% to systemy LED-owe, wśród których można wskazać, m.in.: Rodię, Open, HS, Ledpipe, Canos, Operę oraz Lunę.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Rzeszowie-Jasionce jest największym na Podkarpaciu kompleksem konferencyjno-wystawowym. Jest pierwszym w województwie obiektem tej klasy, który łączy funkcję konferencyjną, targową i wystawienniczą.
 
Najlepsze oświetlenie dla producenta części do silników lotniczych
Trzecią umowę zrealizowano dla fabryki Pratt&Whitney Kalisz. Kontrakt został w całość wykonany w
technologii LED. Przed podjęciem decyzji o wyborze opraw oświetleniowych, aby wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający realizacji, w fabryce przeprowadzono testy pod kątem parametrów oświetlenia i zużycia energii. Pod uwagę brano również design opraw. Ostatecznie wybór padł na oprawy LED, w tym głównie przemysłowe Industry Flower Maxi. W ramach umowy dostarczono również oświetlenie wewnętrzne biurowe oraz dla części wspólnych.
Wytwórnia w Kaliszu jest częścią produkcyjną światowego lidera w produkcji silników turbośmigłowych, turbowentylatorowych i turbowałowych do samolotów biznesowych, komunikacji lokalnej oraz śmigłowców.
 
Oświetlenie dla łódzkiej Willi Jakuba Kestenberga
Kolejny z kontraktów obejmował projekt oświetlenia w ramach renowacji Willi Jakuba Kestenberga na rogu ul. Jaracza i Sterlinga w Łodzi. ES-SYSTEM zajęła się oświetleniem wewnętrznym budynku – częściami wspólnymi, korytarzem, kantynami oraz strefą fitness. Wszystkie te pomieszczenia wyposażono w sprzęt LED-owy, natomiast część biurową w świetlówkowy. W projekcie użyto m.in. opraw: Triangle 1300, Transparent, Flower mini kinkiet oraz S4000 LED wykonanej na specjalne zamówienie.
Willa przemysłowca Jakuba Kestenberga została wybudowana w 1902 r. według projektu Franciszka Chełmińskiego i stanowi jeden z ciekawszych przykładów łódzkiej architektury secesyjnej.
 
LED-y dla Kellogg Kutno
W ramach ostatniego kontraktu ES-SYSTEM zrealizowała oświetlenie budynku produkcyjnego firmy Kellogg w Kutnie. Projekt obejmował oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w całości wykonane w technologii LED. Do realizacji wykorzystano oprawy przemysłowe, przede wszystkim dedykowaną dla firmy Kellogg Cyberię LED, a także Cosmo LED.
Kellogg jest największym na świecie producentem płatków śniadaniowych, jak również drugim pod względem wielkości wytwórcą słonych przekąsek. Fabryka w Kutnie jest jedną z największych inwestycji kapitałowych firmy Kellogg na świecie od 10 lat.
 
Źródło: ES-System
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement