Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-06-15)   MILOO LIGHTING

Firma Miloo-Electronics opatentowała innowacyjny trójfazowy układ zasilania LED

Oświetlenie wielkopowierzchniowych hal przemysłowych i obszarów handlowych wymagających zastosowania długich ciągów świetlnych niesie ze sobą szereg ograniczeń i niedogodności. Inżynierowie Miloo-Electronics postawili sobie za cel stworzenie rozwiązania, które wyeliminuje błędy konwencjonalnych układów zasilających oraz zapewni lepsze parametry elektryczne. Na początku 2016 r. firma Miloo-Electronics stworzyła innowacyjne rozwiązanie: trójfazowy układ zasilania LED, na które otrzymała patent.
 
 

 

Główną zaletą rozwiązania jest równomierność obciążania faz sieci. Podłączenie wszystkich opraw w długiej linii świetlnej bezpośrednio do jednej fazy może skutkować przeciążeniem sieci elektrycznej. W dotychczasowych rozwiązaniach ciągów oświetleniowych konieczne było krosowanie opraw i podłączanie ich kolejno do każdej z 3 faz. Trójfazowy układ zasilania Miloo-Electronics całkowicie eliminuje ten problem. Instalacja elektryczna pracuje optymalnie, jest równo obciążona, pobór prądu jest na zmniejszonym poziomie, straty są minimalne a instalacja opraw niezwykle prosta. Wystarczy podłączyć zasilanie do oprawy na początku linii.
 
Bardzo ważną cechą zaprojektowanego przez Miloo-Electronics układu zasilania jest brak efektu stroboskopowego. Efekt stroboskopowy na stanowiskach pracy może być bardzo niebezpieczny i obowiązująca norma oświetleniowa nakazuje eliminowanie go. Zjawisko występuje, gdy obracający się element (np. część maszyny, którą obsługuje operator) jest oświetlany migoczącym światłem. Zachodzi wtedy złudzenie optyczne, że element jest w bezruchu, porusza się wolniej lub nawet innym kierunku. W skrajnym przypadku może to prowadzić do groźnego wypadku. Konwencjonalnym sposobem radzenia sobie z tym efektem jest np. oświetlanie miejsca pracy dwoma źródłami światła, zasilanymi z minimum dwóch różnych faz sieci. Lampa zasilana trójfazowo jest w takiej sytuacji idealnym wyjściem.
 
Trwałość tradycyjnych zasilaczy impulsowych AC/DC to ok. 25 000 godzin. Trójfazowy zasilacz Miloo-Electronics nie zawiera żadnych elementów starzejących się (kondensatorów elektrolitycznych, dławików itp.), więc jego żywotność jest praktycznie nieskończona.
 
Sprawność elektryczna trójfazowego zasilacza Miloo-Electronics dochodzi do 98%, tymczasem dobrej klasy markowy zasilacz impulsowy AC/DC osiąga poziomy 80-85%. Zasilacz wyposażony jest w interfejs komunikacyjny DALI, co obecnie staje się standardem w sektorze „smart-lighting” oraz „smart-building”.
 
Opisane tutaj rozwiązanie trójfazowe można znaleźć w oprawach Miloo-Electronics z rodziny S-LINE 3F. Są to liniowe oprawy LED do łączenia w długie ciągi świetlne. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii LED i niezawodnego zasilacza oprawa idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane są niezawodność, oszczędność oraz efektywność. Linie świetlne S-LINE 3F znajdują zastosowanie jako oświetlenie miejsc pracy, przestrzeni przemysłowych i handlowych.
 
Patrząc przyszłościowo rozwiązane trójfazowe LED wydaje się być doskonałym rozwiązaniem do opraw oświetlenia ulicznego, które są obecnie obiektem zainteresowania inżynierów Miloo-Electronics.
 
Źródło: Miloo-Lighting
 

Komentarze: