Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-01-08)   ES-SYSTEM

Po sprzedaży ES-SYSTEM Grupie Glamox byli akcjonariusze odsłaniają motywy swojej decyzji

W dniu 12 grudnia 2019 r. byli akcjonariusze Spółki ES-SYSTEM oraz byli członkowie jej Rady Nadzorczej wystosowali pismo do Zarządów i Pracowników Grupy ES-SYSTEM. Zostało ono opublikowane na stronie internetowej firmy. W piśmie dziękują pracownikom za zaangażowanie w tworzenie marki i rozwoju firmy, a klientom za zaufanie. Przekazanie kontroli nad Spółką Grupie Glamox, po 30 latach istnienia firmy, tłumaczą wiekiem ograniczającym możliwość aktywnej pracy na rzecz firmy oraz brakiem możliwości samodzielnego udzielenia wsparcia kapitałowego, które sprosta coraz bardziej wymagającemu rynkowi.
 

W swoim liście Bożena Ciupińska, Bogusław Pilszczek i Jacek Wysocki napisali:
 
Szanowni Państwo, jako byli już akcjonariusze Spółki oraz byli członkowie rady Nadzorczej ES-SYSTEM SA chcielibyśmy serdecznie podziękować Pracownikom, Współpracownikom i Zarządom Grupy ES-SYSTEM za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie marki ES-SYSTEM. Bez Państwa aktywnego udziału niemożliwy byłby rozwój Grupy ES-SYSTEM, który doprowadził ją do uzyskania pozycji lidra na rynku oświetlenia profesjonalnego. Od początku powstania ES-SYSTEM jako założyciele, członkowie Zarządu czy członkowie Rady Nadzorczej wkładaliśmy maksimum wysiłku w tworzenie marki ES-SYSTEM. Poświęciliśmy Spółce 30 lat życia i były to - także dzięki Wam - wspaniałe lata.

Dzisiaj nasze wspólne dzieło to najlepsze historycznie wyniki sprzedaży, doskonała sytuacja finansowa Grupy oraz ogrom wspaniałych realizacji oświetlenia w najbardziej prestiżowych obiektach w kraju i na świecie.

Dziękujemy także Klientom ES-SYSTEM, których zaufanie dało Spółce możliwość rozwoju i oferowania produktów na najwyższym światowym poziomie w oczekiwanej przez nich relacji jakości do ceny. Jesteśmy pewni, że ten standard zostanie przez Spółkę utrzymany.

Niestety nie stajemy się młodsi, a wyzwania dnia dzisiejszego wymagają od aktywnych współwłaścicieli (jakimi przez cały czas byliśmy) mnóstwa sił intelektualnych i fizycznych, możliwości udzielenia wsparcia kapitałowego, które sprosta coraz bardziej wymagającemu rynkowi. My takiego wsparcia nie mogliśmy już udzielić samodzielnie, więc podjęliśmy się odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie - jak zapewnić Grupie ES-SYSTEM, w tym jej Pracownikom, szansę na rozwój w coraz trudniejszym otoczeniu rynkowym? Po długim namyśle podjęliśmy najtrudniejszą decyzję zawodową w naszym życiu o przekazaniu kontroli nad Spółką jednemu z europejskich liderów branży - Grupie Glamox.

Jesteśmy przekonani, że Nordyckie korzenie Grupy Glamox przełożą się zarówno na jakość oferowanych produktów, jak i najwyższe standardy poszanowania pracy i wysiłku zawodowego kadry produkcyjnej, pionów projektowych, zakupowych i sprzedażowych oraz kadry menedżerskiej Grupy ES-SYSTEM.

 
Źródło: ES-SYSTEM
 

Treści powiązane:Komentarze: