Wśród sprzętu ochrony osobistej, którego sprowadzenie do Polski koordynowała firma LUG, znalazło się 1 000 000 par rękawiczek, 150 000 maseczek, 35 000 gogli, 25 000 kompletnych kombinezonów i 4 000 przyłbic.
Zakupiony i sprowadzony do Polski sprzęt jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lubuskich placówek medycznych i służb, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii frontu walki o nasze zdrowie.
– Obecna sytuacja stawia przed nami wszystkimi wiele wyzwań, dlatego szczególnie w tych trudnych chwilach musimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać, by stawić im czoła. Pomoc można nieść na wiele sposobów, a najbardziej efektywna jest wtedy, kiedy wykorzystujemy swoje najlepsze umiejętności. W naszym przypadku do takich umiejętności z pewnością należą współpraca z zagranicznymi partnerami i realizacja dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, kontakty i know-how naszego zespołu mogliśmy na prośbę lokalnych władz woj. lubuskiego i Zielonej Góry skutecznie skoordynować zakup i sprowadzenie niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich jednostek medycznych i to na pewno nie jest nasze ostanie słowo w walce z koronawirusem. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, którzy wykonują tytaniczną pracę każdego dnia w trosce o zdrowie nas i naszych bliskich – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. |
W związku z postępującym rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej, do zrealizowania zamówienia ilości niezbędnych dla placówek medycznych często konieczna jest koordynacja bezpośrednio z zagranicznymi producentami i operatorami logistycznymi. Doświadczenie, wiedza i odpowiednie zasoby firmy LUG umożliwiają efektywne prowadzenie takich procesów nawet na takich odległych rynkach jak Chiny.
– Jesteśmy gotowi zaoferować również innym regionom taką pomoc jak w przypadku Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem – podkreśla Mariusz Ejsmont, V-Prezes Zarządu LUG S.A, który koordynował projekt realizowany dla Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra. |
Źródło: LUG
Treści powiązane:
- Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego wystąpił do Prezesa Rady Ministrów
- Zumtobel spodziewa się negatywnego wpływu COVID-19 w roku obrotowym 2019/20
- Pandemia w branży oświetleniowej – rozmowa z Markiem Orłowskim, Prezesem PZPO
- Oświadczenie LightingEurope w sprawie pandemii COVID-19
- Wystąpienie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego do Ministerstwa Rozwoju
- Z powodu pandemii Osram zmienia prognozy biznesowe na rok budżetowy 2020