Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-03-25)   OSRAM

Z powodu pandemii Osram zmienia prognozy biznesowe na rok budżetowy 2020

Firma OSRAM poinformowała, że z powodu pandemii COVID-19 spodziewa się, że cele korporacyjne określone na bieżący rok budżetowy 2020 nie zostaną osiągnięte. Biorąc pod uwagę bezprecedensowe wyzwania operacyjne i finansowe związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz nieprzewidywalne zmiany w nadchodzących tygodniach, w obecnej chwili nie można określić ani wiarygodnie oszacować wpływu gospodarczego pandemii na firmę.

 


OSRAM ocenia, że pandemia koronawirusa i środki reagowania podjęte w skali globalnej doprowadziły do zwiększenia przestojów produkcyjnych u klientów firmy i zakłócenia łańcuchów dostaw, co ma znaczący wpływ na gospodarkę światową , a w szczególności na światowy przemysł motoryzacyjny. Wpływa to silnie na popyt dotyczący produktów jednostek biznesowych OSRAM Opto Semiconductors i Automotive, których działalność w branży motoryzacyjnej stanowiła ponad 50% sprzedaży grupy OSRAM w roku budżetowym 2019.
 
OSRAM zwraca też uwagę, że jego najwyższym priorytetem jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. W związku z tym firma przygotowuje dodatkowy kompleksowy pakiet środków, w tym skrócenie czasu pracy w lokalizacjach szczególnie dotkniętych pandemią oraz czasowe zamknięcie niektórych własnych zakładów produkcyjnych.
 
Zarząd OSRAM stale i kompleksowo monitoruje sytuację i w razie potrzeby podejmie dalsze działania. W odpowiednim czasie firma poinformuje rynek kapitałowy o tych działaniach.
 
Źródło: OSRAM

Treści powiązane:Komentarze: