Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | źródła światła  (2020-03-11)   OSRAM

Osram zamknie serwer dla systemu inteligentnych źródeł światła Lightify

Osram postanowił, że w ciągu 18 miesięcy wyłączy obsługę serwerów inteligentnych źródeł światła z systemu oświetleniowego Lightify.

 
        Fot. OSRAM

Coraz więcej klientów woli kompleksowe rozwiązania Smart Home z inteligentnymi asystentami i nie kontrolują już swojego oświetlenia za pomocą oddzielnego systemu sterowania oświetleniem lub bramki. Osram, jako dostawca platformy Lightify i Ledvance, jako wyłączny dystrybutor bramki Lightify, wzięli ten trend pod uwagę. W związku z tym 31 sierpnia 2021 roku Osram wyłączy serwer chmurowy do kontrolowania bramki Lightify. Ledvance zakończył sprzedaż bramy na początku 2019 roku. Produkty Smart + od Ledvance, z których niektóre są nadal sprzedawane pod marką Osram, są jest kompatybilny z wieloma głównymi platformami Smart Home i są zoptymalizowany do sterowania za pomocą inteligentnych asystentów. W rezultacie będą one nadal współpracować z tymi platformami. Więcej informacji zostanie udostępnionych przez Ledvance.
 
Klienci używający Lightify zostaną o tym poinformowani za pośrednictwem newslettera, a także bezpośrednio w aplikacji. Klienci mają półtora roku na przejście na alternatywną platformę inteligentnego domu, w której mogą nadal korzystać ze swoich inteligentnych lamp i opraw w standardzie ZigBee.
 
Źródło: OSRAM

Treści powiązane:Komentarze: