Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | przedpokój  (2016-10-27)   CANDELLUX

Przedpokój – jak wybrać dobre oświetlenie

Przedpokój to pomieszczenie, któremu często nie poświęcamy dużej uwagi przy aranżacji wnętrz, a to duży błąd. To nie tylko wizytówka mieszkania – miejsce, w którym witamy naszych gości, ale także wnętrze, które powinno być funkcjonalne i wygodne, a co za tym idzie, dobrze oświetlone.
 
 
Wizytówka domu
 
Wybór oświetlenia do przedpokoju zależy od wielu czynników. Zazwyczaj kierujemy się indywidualnymi upodobaniami, jednak warto zwrócić uwagę na takie elementy jak wielkość i kształt pomieszczenia, jego usytuowanie oraz styl aranżacji. Przy wyborze oświetlenia istotnym elementem jest także rodzaj przedpokoju – czy jest to wnętrze otwarte, czy zupełnie osobne, oddzielone drzwiami. W pierwszym przypadku możemy jedynie doświetlić pomieszczenie. W przedpokoju zamkniętym, warto pomyśleć o kompleksowym oświetleniu – zaplanowanym i dopasowanym do naszych codziennych czynności. Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa warto zaplanować punkty, w których będą umieszczone lampy. To pozwoli nam swobodnie poruszać się po przedpokoju w różnych sytuacjach.
 
 
Jej wysokość lampa
 
Lampy sufitowe to najpopularniejszy sposób oświetlenia każdego wnętrza. W przedpokoju pięknie wyglądać będą zarówno lampy wiszące jak i halogeny, które od razu dają pełne natężenie światła. Jeśli powierzchnia naszego wnętrza jest niewielka, a jego kształt jest kwadratowy – wystarczy, że zamontujemy jedną lampę w centralnym punkcie. Wąski, ale długi przedpokój najlepiej doświetlić za pomocą 2-3 lamp sufitowych zainstalowanych wzdłuż pomieszczenia. Pozwoli to także optycznie powiększyć przestrzeń.
 
 
Wszystko pod kontrolą
 
W przedpokoju często wykonujemy makijaż, przymierzamy ubrania, przeglądamy się w lustrze. Te wszystkie czynności wymagają idealnego oświetlenia. W tym przypadku sprawdzą się ozdobne kinkiety, które będą nie tylko funkcjonalne, ale mogą także nadać wnętrzu styl i charakter. Odpowiednio dobrane lampy ścienne potrafią stworzyć miły klimat i wyglądać bardzo efektownie. Sprawdzą się jako dodatkowy element dekoracyjny.  Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie także umieszczenie paska ledowego za lustrem. Przedpokój to miejsce użytkowane nie tylko w dzień. Dzięki dodatkowemu oświetleniu z funkcją regulacji natężenia światła, bez problemu znajdziemy w nocy drogę do łazienki. Mocne światło sufitowe może nas razić w oczy i przeszkadzać innym osobom w mieszkaniu. Regulowane kinkiety ścienne będą odpowiednie do przedpokoju otwartego na salon. Delikatne oświetlenie w holu zapewni romantyczną poświatę, która stworzy przyjemny klimat we wnętrzu. Takie rozwiązanie łączy w sobie wiele zalet – funkcjonalność i walory estetyczne.
 
Źródło: Candellux
 

Treści powiązane:Komentarze: