Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-02-09)   Artykuł sponsorowany merXu

Masz niestandardowe potrzeby zakupowe? Złóż zapytanie ofertowe na MerXu

MerXu to platforma zakupowa inna niż wszystkie. Poza bogatą ofertą produktów z wielu kategorii przemysłowych, zapewnia swoim klientom szereg ułatwiających zawieranie transakcji funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość składania przez kupujących zapytań ofertowych. Na czym polega ta opcja i co daje obydwu stronom transakcji? Na to i inne pytania związane z zapytaniami ofertowymi odpowiemy w poniższym artykule.
 
 
Czym jest zapytanie ofertowe na MerXu?
 
Tradycyjne zapytania ofertowe kierowane są do konkretnego sprzedawcy. Taka funkcjonalność na platformie zakupowej byłaby jednak dość kłopotliwa dla kupującego, ponieważ wiązałaby się z koniecznością znalezienia sprzedawców, którzy mogą oferować poszukiwany produkt, oraz wielokrotnym wysłaniem tego samego zapytania.
 
Specjaliści MerXu stworzyli więc inną możliwość. Kupujący składa zapytanie ofertowe raz, nie wybierając konkretnego sprzedawcy. Zapytanie trafia na listę, którą sprzedawcy przeglądają, poszukując zbytu dla swoich produktów. W ten sposób każdy zarejestrowany na MerXu kontrahent może odpowiedzieć na zapytanie, proponując korzystne dla niego warunki transakcji i rozpocząć negocjacje. Wystawca zapytania ma natomiast możliwość wyboru najlepszej oferty. Rozwiązanie to jest szczególnie cenne, kiedy kupujący szuka niestandardowego rozwiązania bądź jego zlecenie zawiera różnorodne produkty.
 
 
 
 
Jak złożyć zapytanie ofertowe na platformie MerXu?
 
 
 
Zapytanie ofertowe można złożyć z poziomu konta klienta, ale także ze strony głównej platformy. Żeby to zrobić trzeba posiadać zweryfikowane konto, którego rejestrację można łatwo przeprowadzić w kilku krokach. Zarówno rejestracja, jak też składanie zapytań ofertowych jest całkowicie bezpłatne. Po zalogowaniu na konto należy wybrać opcję Stwórz zapytanie i określić jego najważniejsze parametry:
  • przedmiot zapytania,
  • ilość potrzebnych produktów oraz jednostkę (sztuki, metry etc.),
  • inne właściwości produktu – w polu parametrów można dodać parametr wraz z jego określoną wartością, rozwiązanie to pozwala złożyć bardzo precyzyjne zapytanie; w ten sposób łatwiej można znaleźć nietypowy produkt o bardzo konkretnych parametrach odbiegających od standardowej oferty,
  • datę ważności zapytania – po wskazanym okresie, zapytanie automatycznie wygaśnie,
  • dodatkowe informacje. W polu opisu klient może sprecyzować zapytanie, wpisując np. dokładny opis przedmiotu, jego wyjątkowe cechy, wymagane certyfikaty itp.
 
 
 
 
Składając zapytanie, należy również określić kategorię właściwą dla danego produktu. Ze względu na różne przyporządkowanie wyrobów do kategorii przez sprzedających, kupujący może wybrać dla jednego zapytania ofertowego 5 najbardziej odpowiednich z nich. Można dołączyć do zapytania również do 8 zdjęć oraz wpisać dokładną nazwę przedmiotu lub jego EAN, jeśli są kupującemu znane.
 
 
Co się dzieje z zapytaniem ofertowym po jego złożeniu?
 
Po złożeniu zapytania ofertowego na platformie MerXu, trafia ono na ogólnodostępną listę, którą przeglądają sprzedawcy, odpowiadając na interesujące ich propozycje, udostępniając własną ofertę składającemu zapytanie. Warto wiedzieć, że w zapytaniu na liście nie są widoczne żadne dane kontrahenta. Niezarejestrowani lub niezainteresowani zapytaniem użytkownicy mogą zapoznać się jedynie z przedmiotem zapytania oraz terminem jego obowiązywania. Dopiero po zalogowaniu się na swoje konto, kontrahent MerXu ma dostęp do nazwy pytającego.
 
 
 
 
Czy klienci chętnie korzystają z funkcjonalności zapytania ofertowego?
 
Kontrahenci MerXu doceniają możliwość składania ogólnych zapytań ofertowych i korzystają z niej chętnie. Opcja ta  pozwala skrócić czas poszukiwań i weryfikacji pożądanych rozwiązań i ich dostawców. Kupujący otrzymują dzięki tej funkcjonalności  więcej ofert i zdecydowanie łatwiej jest im wybrać z tę, która odpowiada ich oczekiwaniom. W sytuacjach, kiedy liczy się czas i poszukiwane są niestandardowe rozwiązania, warto skorzystać z tej funkcjonalności dostępnej na platformie. Tworzenie i publikowanie zapytań ofertowych jest całkowicie bezpłatne. Zespół specjalistów merXu aktywnie uczestniczy w poszukiwaniu dostawców dla złożonych ofert.
 
Jeśli uważasz, że ta funkcjonalność może być przydatna Twojej firmie, a potrzebujesz jeszcze dodatkowych informacji, proszę skontaktuj się z zespołem merXu.
 
pomoc@merXu.com

Źródło: merXu

 

Treści powiązane:Komentarze: