Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-02-06)   PHILIPS LIGHTING

Kompleks apartamentowo-hotelowy OVO we Wrocławiu z nowoczesnym oświetleniem LED

Liniowe oświetlenie LED o długości ponad kilometra, 8500 opraw oświetleniowych LED i 6750 sterowalnych modułów diodowych wykorzystano do zewnętrznego i wewnętrznego oświetlenia prestiżowego kompleksu apartamentowo-hotelowego OVO Wrocław. Obiekt zyskał także system sterowania oświetleniem.
 
  OVO Wrocław powstał w ścisłym centrum jednego z najpiękniejszych miast Europy, a jego bryła była dokładnie weryfikowana przez Urząd Miasta pod kątem wpisywania się w otoczenie architektoniczne. Postawiono na zaokrąglony budynek z dziedzińcem otwartym dla mieszkańców, a w jego białej elewacji zamontowano kilkaset metrów profesjonalnych opraw liniowych, które nie rzucając się w oczy, podkreślają walory architektoniczne. Nowoczesna, wydajna i nieszkodliwa dla środowiska technologia LED zapewnia wysoką jakość świecenia niezależnie od warunków atmosferycznych.
 
Wykorzystane nowoczesne rozwiązania technologii LED pozwalają na osiągnięcie wydajnego, elastycznego systemu. Dzięki niemu możliwe są również oszczędności rzędu do 60 proc. zużycia energii dla stref ogólnodostępnych w stosunku do tradycyjnego oświetlenia, co przekłada się na koszt eksploatacji budynku oraz jego przyjazność środowisku. Projekt oświetlenia wewnątrz budynku również jest wyjątkowy. Niemal każda z użytych opraw w części hotelowo-apartamentowej, ukryta w gipsowych oprawach nawiązujących formą do kształtu budynku, jest zindywidualizowana. Umiejscowione na sufitach wulkany świetlne emitują jednolite światło, podkreślając charakterystykę miejsca. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego kreowania efektów świetlnych. W projekcie wykorzystano również oprawy dekoracyjne. Wszystkie są w pełni sterowalne i umożliwiają generowanie scen świetlnych. Dzięki temu lobby, recepcja, restauracja czy sala balowa i foyer mogą uzyskać dowolną, wyjątkową atmosferę w zależności od potrzeb gości.
 
Wszystkie oprawy zintegrowane są  z systemem sterowania oświetleniem. Pozwala to na konfigurację ustawień scen świetlnych choćby z poziomu telefonu komórkowego i tworzenie tym samym wyjątkowego charakteru miejsca w zależności od potrzeb i okoliczności. Rozproszony system sterowania, interfejs dostosowany do potrzeb użytkownika oraz zdalny dostęp dla zarządzających obiektem to tylko podstawowe z zalet kompleksowego zarządzania obiektem wprowadzone z OVO Wrocław.
 
Barwa światła ma równie ważne znaczenie dla odbioru wnętrza, co jego natężenie. W części ogólnodostępnej budynku dominuje ciepła temperatura barwowa w zakresie 2700-3000 K. Zaś w strefach niedostępnych dla gości zastosowane zostały z kolei oprawy o temperaturze barwowej 4000 K.
 
Na kompleks OVO Wrocław składa się różnorodna przestrzeń: od mieszkalnej, przez hotelową oraz biurową, aż po kasyno oraz fitness. Złożoność jego struktury sprawia, że oświetlenie jej było nie lada wyzwaniem. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań zarówno w kwestii instalowanych opraw, jak i systemów zarządzania światłem, firmie Philips Lighting występującej przy tej inwestycji w roli partnera, eksperta i dostawcy rozwiązań oświetleniowych współpracującej z deweloperem obiektu Wings Properties, udało się stworzyć spójną całość dopasowaną do oczekiwań względem każdej ze składających się na tę inwestycję przestrzeni.
 
Źródło: Philips Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW