Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | źródła światła  (2016-04-11)   PHILIPS

Pełna gama odcieni światła białego dzięki jednej lampie

Pełna gama odcieni światła białego w jednej lampie – dzięki nowoczesnym źródłom światła LED użytkownik oświetlenia domowego może swobodnie sterować temperaturą barwową światła białego od chłodnego (6500 K) do ciepłego (2200 K).
 
Podobnie, jak naturalne światło pobudza nas rano, a wieczorem uspokaja, światło lamp Philips Hue white ambiance może wspierać cykl dobowy człowieka. Rozjaśniać się stopniowo, umożliwiając bardziej naturalną pobudkę, a także delikatnie ściemniać się, by spokojnie przygotowywać nas do snu, natomiast w ciągu dnia pomagać w utrzymaniu dobrej energii.

 
 

 
Światło oddziałuje na nas zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. Doświadczamy tego na co dzień, często nieświadomie, budząc się i zasypiając. Źródła światła LED z regulacją temperatury barwowej światła białego zapewniają kontrolę nad tym, w jaki sposób wpływa ono na nasze samopoczucie, wspierając tym samym oddziaływanie światła naturalnego, do którego nie zawsze mamy wystarczający dostęp. Mając w zasięgu ręki wszystkie odcienie białego światła, można idealnie dostosować je do potrzeby chwili, bez względu na to czy chcemy, by światło dodawało nam energii, np. w trakcie ćwiczeń czy relaksowało do snu.

 


Oświetlenie tego rodzaju zostało zaprojektowane z myślą o codziennych czynnościach. Dzięki nowej funkcji Routines, która będzie dostępna w nowej aplikacji Philips Hue, skorzystać będzie można z gotowych programów. Naśladująca wschód słońca sekwencja Wake up stopniowo rozjaśnia światło, pozwalające punktualnie i w bardziej naturalny sposób obudzić się o poranku. Z kolei odwzorowująca zachód słońca Go to sleep, wygasza światło powoli, aż po zupełną ciemność, by przygotować ciało i umysł do snu. Rodzice małych dzieci z pewnością docenią program Nightlight, dostarczający przygaszone światło, minimalizujący przy tym ekspozycję na niebieskie światło i tym samym niezakłócające snu. Sprawdzone programy w aplikacji dostosowane zostały również do aktywności takich, jak praca, czytanie, relaks, czynności wysiłkowe, czy odprężanie się przed snem.

 

 
Dzięki lampom tego rodzaju można również tworzyć ciekawe i praktyczne efekty świetlne. Jeżeli np. posiadamy salon z aneksem kuchennym, możemy za pomocą światła subtelnie rozgraniczyć te dwie przestrzenie – rzucając przejrzyste białe światło na kuchnię i ciepłe białe na salon.

 


Źródło: Philips
 

Komentarze: