Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Nowe technologie  (2018-01-11)   PHILIPS LIGHTING

Philips ulepszył oprogramowanie systemu Hue, a w 2018 rozszerzy go o produkty outdoorowe

Na trwających właśnie w Las Vegas (USA) targach Consumer Electronics Show CES 2018 firma Philips Lighting ogłosiła szereg nowych funkcji i ulepszeń oprogramowania w swoim systemie Hue. Dzięki aktualizacjom codzienne doświadczanie domowego oświetlenia, od podwórka aż po salon, będzie mocniejsze i ciekawsze.


Hue Entertainment: naturalny składnik wciągającej rozrywki

Po bezpłatnej, bezprzewodowej (OTA) aktualizacji oprogramowania w grudniu 2017 roku, użytkownicy Philips Hue posiadający mostek Hue V2 i źródła światła mogą cieszyć się prawdziwie wciągającą rozrywką w domu. Nowe oprogramowanie, stworzone w oparciu o opinie i badania prowadzone wśród przodujących firm w branży rozrywkowej, synchronizuje światła Philips Hue z grami, filmami i muzyką. Pierwszym partnerem został Razer, wiodąca na świecie marka dla komputerowych graczy.

 
 

Wraz z nową funkcją Hue Entertainment firma Philips Lighting zaprezentuje w drugim kwartale 2018 r. Hue Sync – aplikację, która będzie działać na każdym komputerze z systemem Windows 10 lub MacOS High Sierra. Philips Hue Sync tworzy natychmiastowe, wciągające scenariusze świetlne dla każdej gry, filmu lub muzyki odtwarzanych na komputerze. Dzięki temu odbiorcy mogą odbierać wybrane treści bardziej intensywnie niż do tej pory.
 
- Od samego początku celem systemu Philips Hue było przekształcenie codziennego oświetlenia w niezwykłe doświadczenie. Wprowadzenie na rynek Hue Entertainment, współpraca z pierwszym partnerem i zbliżająca się premiera aplikacji Hue Sync prowadzą całe przedsięwzięcie na jeszcze wyższy poziom – mówi Chris Worp, lider grupy Business Group Leader Home Philips Lighting. – W pierwszej kolejności skupiamy się na grach komputerowych, największym segmencie w branży rozrywkowej, a następnie na integracjach filmów i dźwięku. Aby w pełni wykorzystać potencjał oświetlenia i domowej rozrywki, dajemy społeczności programistów dostęp do Philips Hue Entertainment API i narzędzi. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie rozwiązania wypracują kreatywni programiści.


Aktualizacja aplikacji Philips Hue 3.0 – skonfiguruj i odkrywaj

Na początku drugiego kwartału 2018 r. Philips Hue przedstawi odświeżoną wersję aplikacji Hue dla systemów iOS i Android. Opierając się na komentarzach, opiniach i pomysłach użytkowników Hue, nowa aplikacja zarówno poprawi istniejące funkcje, jak i wprowadzi nowe - tak, aby jeszcze bardziej ułatwić konsumentom sterowanie domowym oświetleniem. Nowa aplikacja usprawni także codzienne użytkowanie i zapewni bezproblemową konfigurację i integrację akcesoriów Hue i nowych integracji partnerskich Hue Entertainment. Interfejs umożliwi również konsumentom natychmiastowy dostęp do ostatnio używanych scen, a także proste grupowanie świateł i wybór pożądanej temperatury barwowej lub koloru.

 


Hue w domu i poza nim

Latem 2018 roku zadebiutuje kolekcja outdoorowa Hue. Ta nowa linia produktów pozwoli konsumentom lepiej wykorzystać oświetlenie zewnętrzne: użytkownicy będą mogli  tworzyć spersonalizowane sceny świetlne w ogrodzie, w zależności od nastroju (relaks z rodziną) czy potrzeb chwili (kolacja w gronie przyjaciół). Hue w wersji outdoor umili również powroty po zmierzchu i zminimalizuje niepokój podczas nieobecności w domu.

 
 

Źródło: Philips Lighting

Komentarze: