Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | źródła światła  (2020-08-28)   SIGNIFY

Signify wprowadza do Polski nową generację inteligentnego oświetlenia WIZ

Firma Signify ogłosiła oficjalną, polską premierę najnowszej generacji systemu inteligentnego oświetlenia WIZ. Oferta produktów WiZ to wszechstronne, przystępne cenowo inteligentne oświetlenie i akcesoria, które zapewniają optymalne środowisko do życia codziennego. Charakteryzuje się łatwością konfiguracji i eksploatacji przez Bluetooth i sieć Wi-Fi użytkownika.

 


Włączenie systemu WiZ do oferty Signify idealnie wpisuje się w realizacje jego misji, czyli sprawienia by użytkownicy poczuli magię światła dzięki inteligentnemu oświetleniu oferującemu wygodę i intuicyjną obsługę.

 
– Bardzo cieszymy się z oficjalnej europejskiej premiery naszej oferty produktów WiZ Connected z obsługą Wi-Fi i Bluetooth oraz z tego, że są one teraz szeroko dostępne. Jesteśmy dumni z naszego ekosystemu, który umożliwia użytkownikom sterowanie oświetleniem i akcesoriami natychmiast po zakupie. Nasze produkty dorównują wygodą tradycyjnemu oświetleniu, a przy tym są inteligentne i połączone z siecią! – powiedział Jean-Eudes Leroy, współzałożyciel i dyrektor generalny WiZ Connected.

 
Podłącz i korzystaj – proste i inteligentne oświetlenie dla każdego
 
Oferta produktów WiZ Connected obejmuje źródła światła i akcesoria, które niezwykle łatwo zainstalować i które umożliwiają użytkownikom natychmiastowe korzystanie z zalet inteligentnego oświetlenia. Wystarczy wkręcić nowe źródło światła WiZ, pobrać prostą w obsłudze, intuicyjną aplikację mobilną WiZ i już po chwili cieszyć się światłem. Najnowsze produkty obsługują zarówno protokół Wi-Fi, jak i Bluetooth, dzięki czemu proces parowania jest jeszcze prostszy i bardziej niezawodny. W przyszłości Signify wprowadzi tę funkcję w całej gamie produktów WiZ. Dzięki wielu różnym trybom oświetlenia użytkownicy mogą w łatwy sposób skonfigurować idealne światło do nauki, stworzyć przytulną atmosferę naśladując światło kominka lub świecy, a także zautomatyzować
i zsynchronizować oświetlenie z codziennymi czynnościami, czy też użyć je, aby zaplanować łagodne budzenie lub ułatwić zasypianie.
 
Ponadto użytkownicy mogą korzystać z systemu WiZ do łatwego zarządzania oświetleniem za pomocą głosu przy użyciu asystentów Amazon Alexa, Google Home lub Siri, bez korzystania z aplikacji. Kolejna opcja to uniwersalny pilot WiZmote, który pozwala użytkownikom w prosty sposób sterować oświetleniem i konfigurować niestandardowe, ulubione tryby dla każdego pomieszczenia. Z kolei czujnik ruchu WiZ umożliwia niezwykle wygodne, automatyczne sterowanie, przełączając światła w określony tryb po wejściu do pomieszczenia. Funkcja ta działa nawet w przypadku awarii sieci Wi-Fi dzięki temu samemu protokołowi podczerwieni o niskim zużyciu energii, co w pilocie WiZmote.

Aby włączyć światło, wystarczy przejść obok niego. A żeby jeszcze bardziej poczuć magię smart oświetlenia, można zainstalować nową inteligentną wtyczkę WiZ, która w jednej chwili zmienia dowolną lampę w inteligentne źródło światła, umożliwiając sterowanie nią za pomocą aplikacji lub pilota WiZ.
 
 
Tak wiele opcji, tak niewiele wysiłku
 
Interfejs aplikacji WiZ jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, wykorzystuje bowiem prosty system przeciągania i upuszczania elementów, który pozwala zarządzać i sterować lampami i akcesoriami. Uprzednio skonfigurowane sceny i sekwencje świateł upraszczają codzienne życie i pozwalają użytkownikom idealnie dopasować oświetlenie do dowolnej pory dnia.
 
Ustawienia rytmu dobowego automatycznie dobierają odpowiedni rodzaj światła w zależności od pory dnia. Chłodne, jaskrawe, pobudzające światło idealne podczas wypełnionych zajęciami poranków stopniowo przechodzi w subtelne, ciepłe, przyćmione światło doskonałe do wieczornego relaksu.

W ten sposób oświetlenie naśladuje dobowy cykl słoneczny wewnątrz pomieszczeń.
 
Na koniec aplikacja WiZ daje możliwość sterowania oświetleniem wielu użytkownikom dzięki różnym uprawnieniom. Domownicy mogą w łatwy sposób współdzielić dostęp do funkcji „dom” systemu WiZ. Inne osoby mogą po prostu pobrać aplikację i wprowadzić kod zaproszenia, bez potrzeby konfigurowania systemu. W ten sposób goście, po połączeniu z tą samą siecią Wi-Fi, również mogą sterować oświetleniem.

  W pełni szanujemy prywatność danych
 
Proces tworzenia konta i logowania w aplikacji WiZ jest całkowicie anonimowy w przypadku logowania przez konto Apple, Google lub Facebook. Aplikacja WiZ pozyskuje jedynie unikatowy identyfikator, który nie zawiera żadnych informacji osobowych, w celu powiązania go z siecią WiZ Home.

Nie gromadzimy żadnych danych osobowych takich jak nazwiska, numery telefonów komórkowych czy adresy e-mail. Aplikacja WiZ nie pobiera, nie przechowuje ani nie wykorzystuje żadnych informacji osobowych związanych z usługodawcami, z których korzystają użytkownicy podczas logowania. Nie ma ryzyka kradzieży prywatnych danych, ponieważ nie są one obecne w bezpiecznej chmurze AWS.
 
 
Najnowsze i najlepsze produkty
 
Polska i europejska premiera ekosystemu WiZ oznacza, że cała oferta produktów WiZ Connected będzie teraz szeroko dostępna. Jednocześnie Signify wprowadza liczne – nowe i odświeżone – produkty i akcesoria WiZ:
 
 1. Źródła światła LED z obsługą Wi-Fi i Bluetooth, dostępne w wersji wielokolorowej oraz z regulacją odcieni bieli, w tym najmocniejsza na rynku – inteligentna A67 o mocy odpowiadającej 100 W (1 600 lm), a także standardowy LED E27, reflektor GU10, świeczka E14 oraz duży kulisty LED E27 (G95). Produkty te oferują pełną gamę kolorów, umożliwiając stworzenie fantastycznego otoczenia, chłodną biel, która rozjaśni twój dom, a także ciepłą biel, która zapewni przytulną atmosferę.
 2. Szeroka gama szklanych źródeł światła WiZ Filament w wersji bursztynowej i przezroczystej, łącząca wspaniały wygląd z inteligentną technologią i nadająca twojemu domowi charakter retro.
 3. Portfolio WiZ obejmuje również oprawy oświetleniowe, takie jak na przykład lampa stołowa WiZ Hero, charakteryzująca się prostotą konstrukcji doskonale pasującą do stylu życia zgodnego z naturą lub lampa WiZ Quest, wyposażona w regulowaną głowicę umożliwiającą rzucenie rozproszonego światła.
 4. Szereg akcesoriów jeszcze bardziej ułatwiających sterowanie inteligentnym oświetleniem, w tym dostępny już teraz pilot WiZmote i nowy czujnik ruchu WiZ.
 5. Inteligentna wtyczka WiZ pozwalająca użytkownikom na sterowanie ich aktualnym oświetleniem i urządzeniami za pomocą aplikacji WiZ, dzięki czemu mogą oni korzystać z opcji planowania, sterowania głosem oraz dostępu poza domem.    


Ceny i dostępność
 
Poniżej przedstawiono najnowsze produkty w ofercie (z cenami rekomendowanymi):
 
Dostępne w Polsce od października 2020:
 • Inteligentna wtyczka WiZ Smart Plug (73 PLN)
 • Czujnik ruchu WiZ Motion Sensor (90 PLN) i pilot WiZmote (70 PLN)
 • LED WiZ E27/G95 z obsługą Wi-Fi+Bluetooth 
   Kolor: 87 PLN
   Regulacja barwy białego światła: 69 PLN
 • LED WiZ E27/A67 z obsługą Wi-Fi+Bluetooth 
   Kolor: 91 PLN
   Regulacja barwy białego światła: 83 PLN
 • LED WiZ E27/A40 z obsługą Wi-Fi+Bluetooth
   Kolor: 73 PLN
   Regulacja barwy białego światła: 60 PLN
   Regulacja jasności: 50 PLN
 • LED WiZ GU10 z obsługą Wi-Fi+Bluetooth
   Kolor: 73 PLN
   Regulacja barwy białego światła: 60 PLN
   Regulacja jasności: 50 PLN
 • Świeca WiZ E14/C37 z obsługą Wi-Fi+Bluetooth
   Kolor: 73 PLN
   Regulacja barwy białego światła: 60 PLN
   Regulacja jasności: 50 PLN
 • Kolekcja szklanych źródeł światła WiZ Filament E14 z obsługą Wi-Fi
  • C35 Regulacja barwy białego światła (64 PLN przezroczysta, 69 PLN bursztynowa)
 • Kolekcja szklanych źródeł światła WiZ Filament E27 z obsługą Wi-Fi
  • A60 Regulacja barwy białego światła (64 PLN przezroczysta, 69 PLN bursztynowa)
  • G95 Regulacja barwy białego światła (73 PLN przezroczysta, 78 PLN bursztynowa)
  • ST64 Regulacja barwy białego światła (69 PLN przezroczysta, 73 PLN bursztynowa)
  • G125 Regulacja barwy białego światła (78 PLN przezroczysta, 83 PLN bursztynowa)
  • G200 Regulacja barwy białego światła (184 PLN przezroczysta, 184 PLN bursztynowa)
  • PS160 Regulacja barwy białego światła (184 PLN bursztynowa)
 
 
Źródło: Signify
 

Komentarze: