Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | miejscowe  (2009-02-02)  

I.CONO... Esencja Designu

I.CONO to uwieńczony sukcesem skutek poszukiwań  polegających na znalezieniu równowagi pomiędzy współczesnym wzornictwem i najlepszymi wzorcami szkoły skandynawskiej.Studio Lievore, Altherr & Molina projektując lampy z serii I.CONO – stworzyło swój  manifest idei przyświecającej projektantom w trakcie tworzenia: ich rozwiązania powinny być przyjazne człowiekowi, komfortowe o zrozumiałych i czytelnych funkcjach. Wyrafinowanie formy, które charakteryzuje jedynie wielkich projektantów - w tym przypadku polegało na znalezieniu delikatnej równowagi pomiędzy współczesnym wzornictwem i najlepszymi wzorcami szkoły skandynawskiej.
 
Optyczna lekkość i wrażenie pierwszorzędnej jakości produktu uzyskane zostało poprzez użycie właściwie dobranych materiałów i wykończeń, każdy - najmniejszy nawet element oprawy – zaprojektowano ze szczególną starannością o czystość i zwartość formy. Nawet mechanizmy obrotowe w podstawie i głowicy lampy zaprojektowano tak, aby były niewidoczne, co osiągnięto dzięki dbałości o najwyższą jakość całego procesu projektowania.
 
Kolorystyka serii odpowiada najnowszym tendencjom w dzisiejszym designie – lampy mogą występować jako: czarne, białe lub pistacjowe.  Poszczególne modele istnieją w kilku wersjach:  lampy podłogowe z pionową nóżką oraz wygiętą, lampki stołowe podobnie, a kinkiety natomiast mają dwa sposoby włączania: włącznik na kablu lub na korpusie. Taka różnorodność opraw z tej samej serii pozwala projektantom na dużą swobodę przy projektowaniu oświetlenia - w zależności do indywidualnych potrzeb  stosować mogą odpowiednie modele.

 


 
Lampy serii I.CONO to produkt hiszpańskiej firmy VIBIA oferowany na polskim rynku przez firmę INTERIUM. Link do strony INTERIUM znaleźć można w naszym dziale „Katalog stron WWW”.

 
Producent VIBIA
Model: I.CONO
Wersje:  Lampa podłogowa, stołowa oraz kinkiet
Designer: Lievore, Altherr and Molina
Wymiary: Lampka stołowa: podstawa 24 x 21 cm. Wysokość: 63 cm and width: 85 cm.
  Klosz: 28 x 20 cm.
  Lampa podłogowa z pionową nóżką: podstawa 30x28. wysokość: 127 cm.
  Klosz: 28 x 20 cm.
  Lampa podłogowa z wygiętą nóżką: podstawa 30x28. wysokość: 135 cm  wysięg: 95 cm
  Klosz: 28 x 20 cm.
  Kinkiet z włącznikiem na korpusie: Mocowanie: 11 cm klosz: 26x20 cm. wysokość: 28 cm
  Kinkiet z włącznikiem na kablu: Mocowanie: 20 cm  Klosz: 28x20 cm. wysokość: 54 cm
Materiał Poliweglan lakierowany na: biało, czarno lub pistacjowo.
Źródło światła: Dla wszystkich wersji: E 14 matowa 230V max.60W lub elektrooszczędna E14 max.15W
 
        
 


Źródło: materiały firmowe
 

Komentarze: