Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy stojące  (2007-10-23)  

FURNO w stylu lamp kreślarskich

Zbliżają się długie jesienne i zimowe wieczory, czas niedoboru naturalnego światła dziennego. W tym trudnym okresie nawet w dzień część czasu pracy spędzamy przy oświetleniu sztucznym. Oprócz oświetlenia ogólnego wnętrz mieszkalnych i biurowych, szczególnie ważne staje się wtedy indywidualne oświetlenie miejsc pracy wzrokowej. Z pomocą mogą przyjść lampy stojące: biurkowe, stołowe i podłogowe.

FURNO to nowa seria stojących opraw domowych i biurowych, służących do oświetlenia miejscowego, w marce BRILUM, wprowadzona właśnie do oferty firmy Brilux. Składają się na nią trzy modele oznaczone symbolami 10L, 20L i 10P. Design wszystkich trzech modeli FURNO utrzymany jest w uniwersalnym stylu nowoczesnych lamp "kreślarskich", choć w rzeczywistości są one przeznaczone do powszechnego użytku we wnętrzach mieszkalnych.

 

 

FURNO 10L i 20L są oprawami przeznaczonymi do ustawiania na biurkach, stołach lub szafkach natomiast wersja FURNO 10P jest lampą podłogową. Podobnie jak w klasycznych lampach kreślarskich zastosowano w nich regulację położenia klosza za pomocą dwusegmentowego ramienia. Dzięki temu klosz może znaleźć się praktycznie w dowolnym miejscu i skutecznie skierować światło na oświetlaną powierzchnię.


Lampy FURNO 10L i 10P współpracują z tradycyjnymi żarówkami o maksymalnej mocy 60 W natomiast w lampach FURNO 20L zastosowano energooszczędne świetlówki kompaktowe typu PLS o mocy 9 W, dostarczane w komplecie z oprawą. Wszystkie oprawy posiadają ciężkie podstawy ułatwiające ich stabilne ustawienie na podłożu. Ramiona wysięgnika wykonane są z aluminium malowanego na kolor srebrny, a elementy łączące z estetycznego, szarego tworzywa sztucznego o matowej powierzchni. W modelu 20L materiałem klosza jest tworzywo sztuczne, natomiast w wersjach 10L i 10P jest to blacha stalowa. Klosze podobnie jak ramiona mają kolor srebrny. Wszystkie lampy posiadają wyłączniki usytuowane przy kloszach.

Źródło: materiały firmowe


Komentarze: