Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy podłogowe  (2011-01-31)  

Linia opraw oświetleniowych LIRIO firmy Philips


Linia oświetleniowa Lirio marki Philips to oferta dla koneserów designu. Najnowsze oprawy Lirio intrygują kształtem, urzekają najwyższą jakością wykonania i rozwiązaniami technologicznymi. Lampa w kształcie zwisających z sufitu szklanych balonów? Dzięki misternemu procesowi tworzenia – w gamie Lirio wszystko jest możliwe.
 

Zacznijmy właśnie od opraw w kształcie balonów, które pochodzą z serii Bunch. Innowacyjność rozwiązania Lirio opiera się na tym, że po raz pierwszy swobodnie zwisające kuliste formy o imponujących rozmiarach zostały wykonane ze szkła. Aby uzyskać maksymalny rozmiar szklanych opraw – a zatem wyrazisty efekt wizualny – do ich stworzenia zaproszono ekspertów, którzy obliczyli maksymalną grubość i masę szkła. Ta oprawa nikogo nie pozostawi obojętnym.
 

Seria Doloq to dowód na to, że gama Lirio jest synonimem dbałości o każdy szczegół i modernistyczną estetykę. Po lampach Doloq właściwie nie widać śladów produkcji fabrycznej. Na zewnętrznej, chromowanej obudowie nie ma żadnych śrub, a całość pokrywa błyszczący, efektowny lakier – opracowany specjalnie na potrzeby tej rodziny. Oprawy Doloq występują w dwóch obudowach: białej i czarnej. Obie wykonane ze stopu cynku i aluminium oraz metali szlachetnych. Oferowana rodzina to 4 rozmiary, wyposażona w od jednego do czterech reflektorów.
 
Doskonałym przykładem zasady łączenia tradycji z nowoczesnością są oprawy wiszące Cielo. Wyglądają, jakby były zrobione ze złotej masy. Efekt został uzyskany dzięki złożonemu procesowi ich tworzenia. Złote płatki są ręcznie nakładane, kawałek po kawałku, na formę oprawy. To powód, dla którego można zobaczyć kilka linii na oprawie – jeśli spojrzeć z bliska, widać kwadratowe kształty nałożonego materiału. Wewnętrzna strona oprawy ukrywa dyskretne umocowanie diody LED daje to zaskakujący efekt „braku świetlówki”. „Cielo” oznacza po włosku „niebo” – i rzeczywiście te lampy są olśniewające, nie tylko dzięki zewnętrznej, złocistej oprawie, ale i wnętrzu, rozświetlonemu diodami LED. Jeśli ktoś nie ma w swoim mieszkaniu miejsca na złoty dodatek, ale marzy o posiadaniu tak awangardowej oprawy, może wybrać między matową bielą i czernią.
 

 
 
Wśród nowości marki Lirio znajduje się wiele innych opraw, urzekających niebanalną formą i najwyższą jakością wykonania. Nowoczesny design ma wiele kształtów, ale kryje się pod wspólną nazwą – Lirio.

 


Źródło: Philips

 

Komentarze: