Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy zewnętrzne  (2013-11-29)  

Osram Noxlite HP Floodlight - ledowe "halopaki"


Firma OSRAM poszerzyła linię produktów LED – Noxlite, dedykowanych do zastosowań zewnętrznych. Do portfolio dołączyły oprawy Noxlite HP Floodlight o mocach 23 i 40 W.


Podstawą przy projektowaniu oświetlenia wokół domu jest jego dobre zaplanowanie oraz wybór takich rozwiązań, które będą uwzględniały nasze potrzeby i, co równie ważne, pozwalały zmniejszyć koszty związane z energią elektryczną. Dzięki swoim niewątpliwym zaletom oprawy z wykorzystaniem technologii LED stają się coraz bardziej popularne w tego typu zastosowaniach.

 


Nowe produkty LED w ofercie firmy OSRAM to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie do oświetlenia podjazdu, ogrodu lub patio. Moc wynosząca 23 i 40 W oraz strumień świetlny o wartości 1400 lub 2800 lm pozwoliły na uzyskanie jeszcze większej ilości światła. Oprawy z powodzeniem mogą zastąpić rozwiązania wykorzystujące tradycyjne żarówki halogenowe o mocach 100 i 150 W. Noxlite HP Floodlight wyposażone są w regulowany czujnik ruchu oraz sensor dzień/noc (technologia Smart sensor). Dzięki temu mogą na przykład automatycznie włączać się tylko po zapadnięciu zmroku. Obrotowy panel LED umożliwia regulację kierunku padania światła oraz kąta pola świecenia, a ciepłobiała (3000 K) i jednolita barwa światła gwarantują komfort użytkowania. Nowe oprawy, jak wszystkie produkty z serii Noxlite, posiadają klasę bezpieczeństwa IP44. Ich zaletą jest także trwałość – 30 000 godzin i energooszczędność, pozwalająca na ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

 


Pierwsze produkty LED z serii Noxlite pojawiły się na rynku w 2011 roku. Dziś oferta uwzględnia kilkanaście opraw o różnych mocach, temperaturach barwowych, wykorzystujących pożyteczne funkcje sprawdzające się w codziennym zastosowaniu. Są to m.in.: reflektory z czujnikiem ruchu, oprawy do oświetlenia ścieżek i tarasów, oprawy montowane w podłożu, reflektory ogrodowe, oprawy naścienne, do oświetlenia dekoracyjnego lub iluminacji ścian.


Źródło: OSRAM

 

Komentarze: