Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy sufitowe  (2010-10-10)  

Philips LivingAmbiance - światło dla danej chwil


LivingAmbiance to rewolucyjna koncepcja Philips, pozwalająca użytkownikom budować atmosferę ich pomieszczeń w zależności od nastroju, jaki mają w danej chwili.

 


 

Według badań, przeprowadzonych na zlecenie Philips, 80% procent użytkowników deklaruje chęć zmiany nastroju w swoich domach w zależności od okazji. Mimo to, aż 70% ankietowanych twierdzi, że ich możliwości są w tym względzie ograniczone. Odpowiedzią na potrzeby konsumentów jest unikalny w swojej prostocie system LivingAmbiance. Umożliwia on dowolne sterowanie oświetleniem mieszkania dzięki połączeniu białych i kolorowych świateł w jeden, bezprzewodowy i prosty w obsłudze system. Nie wymaga on żadnych dodatkowych instalacji: wszystkie produkty działają od razu, po wyjęciu z opakowania. Używając jednego pilota, można przyciemniać oświetlenie, włączać je lub wyłączać oraz zmieniać barwę światła, sterując wszystkimi oprawami jednocześnie lub każdą osobno. Oprawy LivingAmbiance działają na podobnej zasadzie: światło kolorowe LED emitowane jest do góry, a białe światło halogenów – do dołu. Włączanie, wyłączanie i regulowanie odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawu.
 
W zależności od przestrzeni, można wybrać białą lampę stołową (na zdjęciu obok), sufitową lub podłogową. Oprawy LivingAmbiance są również dostępne w wersji przezroczystej. System ma także możliwość rozbudowy i podłączenia innych elementów oświetleniowych: działają z nimi lampki Philips LivingColors oraz - nowość na rynku - produkty z serii LivingWhites (wtyczka i energooszczędne świetlówki).
 
Produkty LivingWhites (oznaczone specjalną informacją i symbolem SmartLink) pozwalają przyłączyć oprawy stosowane dotychczas w domu do systemu LivingAmbiance. W ten sposób możemy łatwo rozbudowywać nasz system o lampy, które już mamy w mieszkaniu. Po podłączeniu oprawy podłogowej lub stołowej do wtyczki LivingWhites będzie ona reagować na polecenia pilota i stanie się zintegrowaną częścią całej aranżacji świetlnej. Podobny efekt można uzyskać wymieniając obecnie używane źródła światła na specjalne energooszczędne świetlówki LivingWhites (na zdjęciu obok), współpracujące z systemem LivingAmbiance za pomocą jednego wspólnego pilota. Trwałość świetlówek LivingWhites wynosi 10 lat – są one najlepszym w swojej klasie energooszczędnym źródłem światła z funkcją przyciemniania.
 
System LivingAmbiance to funkcjonalne a zarazem rewolucyjne rozwiązanie oświetleniowe. Dzięki niemu możliwe staje się eksperymentowanie ze światłem i nastrojem w mieszkaniach oraz kreowanie własnej przestrzeni, dostosowanej do charakteru danej chwili.


Źróło: Philips

 

Komentarze: