Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | pokój dzienny  (2015-02-10)   KANLUX

DECORI: Dekoracyjne źródła światła LED z Kanlux

Firma Kanlux wprowadziła do oferty dekoracyjną linię źródeł światła o nazwie DECORI. Pierwszymi produktami oferowanymi w tej linii są efektowne lampy LED o nazwach DIXI i ZIPI. Cechują się doskonałymi parametrami świetlnymi oraz stylowym designem wykorzystując przy tym najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Stylowy wygląd
DIXI i ZIPI to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie źródło światła jest doskonale widoczne (żyrandole, kinkiety, kolorowe oprawy zwieszane, itp.). Doskonale spisują się w oprawach z kloszem, gdzie wymagany jest szeroki kąt emisji światła. Polecane zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.
 


Źródła dostępne są w dwóch najbardziej popularnych kształtach: w szklanej bańce GLS z trzonkiem E27 oraz w kształcie tzw. świecowym z trzonkiem E14. Ich niewątpliwym atutem jest to, że do złudzenia przypominają tradycyjne żarówki, a także bardzo szeroki kąt świecenia wynoszący 300°, dzięki któremu rozsył światła jest bardzo zbliżony do źródeł klasycznych.

Przełomowa technologia LED
DIXI i ZIPI zostały oparte na najnowocześniejszej technologii COG (chip-on-glass), w której wiele struktur LED jest nanoszonych na podłużne szklane lub szafirowe podłoże i przykrywane warstwą luminoforu. Efektem są multichipowe diody przypominające żarnik tradycyjnej żarówki i zapewniające szeroki kąt emisji światła.
Zaawansowana technologia użyta w konstrukcji źródeł gwarantuje bardzo wysoką skuteczność świetlną wynoszącą ponad 100 lm/W. Niski pobór mocy przy jednocześnie wysokim strumieniu świetlnym zapewnia, że są to bardzo energooszczędne źródła światła. DIXI i ZIPI dostępne są w dwóch temperaturach barwowych światła białego – ciepłej oraz zimnej.

Źródło: Kanlux


Komentarze: