Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | pokój dziecięcy  (2009-05-03)  

Kico oświetla dziecięce pokoje


O tym jak ważną rolę w życiu dziecka pełni jego pokój, wiedzą wszyscy rodzice. Królestwo malucha jest miejscem zabawy, nauki i odpoczynku, warto więc by przy każdej tej czynności był odpowiednio oświetlony. Zarówno światłem dziennym, naturalnym jak i światłem sztucznym, które odpowiednio dobrane i oprawione, doskonale zastępuje światło dnia po zmroku.
 
Philips specjalnie dla maluchów wprowadził na rynek w ramach rozszerzania kolekcji Massive, serię opraw Kico. Lampy te pochodzą wprost z dziecięcych bajek i przypominają swoim kształtem: wróżki, zwierzątka, samoloty, rakiety, wężyki ze świecącymi pyszczkami, kolorowe balony czy stworki znane z ulicy Sezamkowej. Wszystko po to, by oświetlenie było częścią wystroju dziecięcego królestwa, pozytywnie wpływało na wyobraźnię dziecka, a także dawało zdrowe światło niemęczące oczu. Najważniejsze w pokoju malca jest oświetlenie górne-sufitowe, które równomiernie oświetla cały pokój, podkreśla naturalne kolory przedmiotów oraz uwidocznia kontrasty – co wpływa pozytywnie na rozwój umysłowy i poznawczy dziecka.

Do górnej oprawy najlepiej wybrać świetlówki imitujące naturalne światło dzienne jak Softone firmy Philips o mocy 20 W, które wypełniają pokój żywą barwą i idealnie pasują kształtem do zabawnych opraw z serii Kico. Orzeźwiająca barwa świetlówki ułatwia dziecku koncentrację i powoduje lepsze zapamiętywanie. Kształt świetlówki identyczny jak tradycyjnej matowej żarówki stanowi idealne dopełnienie oprawy. Do rysowania czy innych zajęć manualnych, najlepiej zapalić malcowi lampkę biurkową, koniecznie z energooszczędnym źródłem światła , ponieważ dzieci rzadko kiedy pamiętają o wyłączaniu światła. W zależności od lampki może to być niewielkich rozmiarów świetlówka energooszczędna np. typu Tornado czy też kulka. Do lampek halogenowych zdecydowanie polecamy żarówki halogenowe Philips EcoHalo 30 dające 30 procent oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnych halogenów.


Przy zabawach z innymi dziećmi lub na urodzinowe przyjęcie, warto rozświetlić dziecięcy pokój delikatnym blaskiem i kolorami. W tym celu wszelkiego rodzaju zabawne kinkiety rozsiewające barwy tęczy oraz lampki dające boczne światło , sprawdzą się najlepiej. Philips w dziecięcej kolekcji opraw Kico, ma różnego rodzaju oprawy ścienne, które nie tylko dekorują pokój, ale także wprowadzają przytulną atmosferę i pozytywnie działają na wyobraźnię dziecka. Czerwona biedronka na ścianie wyda się urzekająca na tle zielonej ściany dziecięcego pokoju, a ukryta w niej tradycyjna w kształcie świetlówka energooszczędna Genie pozwoli by rozświetlona dekoracja została z dzieckiem na wiele godzin podczas ciemnej nocy, tak nielubianej przez wiele maluchów.
 


 

Oświetlając dziecięce królestwo, musimy pamiętać o bezpieczeństwie, także sprawdźmy przed zakupem czy oprawa ma odpowiednie atesty i zabezpieczenia. Rezolutny czterolatek będzie nosił, przewracał i brał swoją ulubioną lampę w objęcia. Wybierajmy produkty posiadające jedną z trzech klas ochronności wg norm Unii Europejskiej. Taką klasę posiadają tylko oprawy o odpowiednich zabezpieczeniach, które wykorzystują źródła światła energooszczędnego emitującego mniejsze ilości ciepła i skonstruowane są z materiałów izolujących i redukujących temperaturę. Takie rozwiązania zastosował Philips w całej kolekcji Massive ze szczególnym uwzględnieniem serii Kico, co pozwala na to, by nasze dziecko mogło bawić się i przytulać lampę bez obaw.
 
Poczytaj mi mamo
Wieczorne wyciszenie dziecka i spokojny sen zapewni delikatne ciepłe oświetlenie, które ma właściwości odprężające. Mini świetlówka Softone w kształcie świeczki daje delikatne nastrojowe światło, które łagodnym blaskiem padającym z lampki nocnej, pozwoli czytać mamie, nie przeszkadzając dziecku w zasypaniu. A co jeśli światła zgasną? Dziecięca wyobraźnia uaktywnia się powodując, że dobrze znane za dnia zabawki zamieniają się w stwory. Szczególnie w okresie przedszkolnym, kiedy wyobraźnia jest w pełni twórczej mocy, powinniśmy zostawiać dziecku niewielkie oświetlenie w pokoju, żeby nie czuło się zestresowane po nagłym przebudzeniu w nocy. Doskonale w tej roli sprawdzą się nocne lampki i kinkiety, które emitują delikatne światło i lekko rozpraszają ciemność. Najlepiej, żeby oprawy na nocne strachy były wyposażone w energooszczędną mini świetlówkę Softone, która oszczędza 80% energii, może świecić całą noc przez wiele lat, nie nadwyrężając domowego budżetu. Oprawy Kico występują w wielu kształtach i kolorach są łatwe w montażu a dzięki nim pokój dziecięcy w jednej chwili może stać się pomieszczeniem pełnym kolorów, zabawy i śmiechu Twojego dziecka.

 


Źródło: materiały firmowe

 

Komentarze: