Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | pokój dziecięcy  (2011-04-27)  

Seria Kico - zaproszenie do świetlnej zabawy


Patrząc na linię opraw oświetleniowych Kico marki Massive należącej do grupy Philips, poczujecie żal, że czas dzieciństwa jest już za Wami. Ale linia Kico powstała nie tylko po to, by cieszyć dzieci i dodawać kolorowego blasku ich pokojom. Lampy te są wykonane z materiałów najwyższej jakości, które gwarantują, że Wasze dzieci będą się rozwijać w bezpiecznym i dobrze oświetlonym otoczeniu. Oprawy przypominające bajkowych bohaterów będą też doskonałym prezentem na Dzień Dziecka.
 

Linia Kico to połączenie pogodnej dziecięcej stylistyki i dbałości o zdrowie najmłodszych. Wszystkie oprawy są wykonane z bezpiecznych materiałów – w tym drewna i farb nietoksycznych. To ważne, gdyż fantazyjne formy lamp Kico kojarzą się z zabawą, a zarazem budują atmosferę bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla dziecka. Kinkiet Coccinet w kształcie siedzącej na niebieskim kwiatku biedronki to oprawa, która nie tylko podkreśli charakter dziecięcego pokoju, ale także dobrze oświetli dziecięce biurko lub miejsce do czytania. W oprawie można zastosować dwa opcjonalne źródła światła: świetlówkę energooszczędną GLOB lub diody LED, w zależności od potrzeb aranżacyjnych.
Jeśli Wasze dzieci polubią motyw biedronki, warto rozważyć zamontowanie w ich pokoju oprawy Ladybird. Forma tej świecącej biedronki jest równie przewrotna, co prosta, dzięki czemu wkomponuje się w wystrój większości dziecięcych pokoi. Lampa daje subtelne światło i wydaje się być stworzona do oświetlenia przestrzeni nad łóżkiem dziecka.

 

 

Czy kiedykolwiek lampa kojarzyła się Wam z podróżą balonem? Jeśli nie, spójrzcie na oprawę sufitową Monty. Utrzymana w pastelowej kolorystyce Monty ma kształt plafonu, przywodzącego na myśl balon, z której zwisa krzesełko z pasażerem. Monty będzie radosnym i zaskakującym dopełnieniem przyjaznej przestrzeni pokoju dziecięcego. Płynące z przymocowanej do sufitu kopuły mocne i jasne światło dobrze oświetli cały pokój.
Nieskrępowaną zabawę z wyobraźnią oferują również dwie wesołe oprawy przypominające bohaterów ZOO: Monkey oraz Zebra. Obie lampki wiszące wyglądają jak kolorowe zabawki i nie sposób nie uśmiechnąć się na ich widok. Każda z nich, składająca się z plastikowych elementów i kulistej świetlówki przypomina kształtem główkę wybranego zwierzątka.

 


Z przymrużeniem oka została zaprojektowana wisząca oprawa Ruby w kolorach tęczy. Lampka – dżdżownica, wyglądająca jak postać z kreskówki, składa się z pięciu połączonych ze sobą kulistych fragmentów, z których ostatni to świetlówka GLOB.

 

 
 
Przyglądając się oprawom Kico, nie mamy wątpliwości, że zostały stworzone, aby poprawiać nastrój domowników i współgrać ze światem radosnej dziecięcej wyobraźni.


Źródło: Philips
 

Komentarze: