Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2014-10-15)  

EQUILIBRA - nowa kolekcja opraw z Aquaform

Nową kolekcją w ofercie firmy AQUAFORM są oprawy oświetleniowe EQUILIBRA. Seria powstała w wyniku współpracy z designerem Piotrem Jagiełłowiczem. EQUILIBRA to wyjątkowy, nowoczesny design oraz bardzo nowatorskie rozwiązania systemów świecenia, z wykorzystaniem najnowszej technologii LED i SLS.

W kolekcji EQUILIBRA znaleźć można oprawy wiszące, natynkowe oraz kinkiety, dostępne w różnych długościach, z różnymi strumieniami świetlnymi i dwoma temperaturami barwowymi światła: ciepło-białą około 3000°K i neutralną-białą około 4000°K. Oprawy dostępne są czterech kolorach obudów: biały mat, czarny mat, biały połysk i czarny połysk. Lampy wiszące w wersjach INDIRECT, DIRECT i CENTRAL oferowane są z przewodami zasilającymi w oplotach w kolorach czarnym, czerwonym lub białym. Istnieje także możliwość zamówienia opraw w dowolnym zestawieniu kolorystycznym.

INDIRECT LIGHTING SYSTEM - polega na ukryciu w bocznych ściankach profilu podłużnych płytek LED, które świecą na białe, matowe wnętrze lampy, stanowiące pewnego rodzaju ekran do emisji tzw. światła pośredniego. Efekt świecenia jest zaskakujący – bardzo duża ilość światła, które jest miękkie i wysoce rozproszone a zatem przyjemne dla oka.
 
 
 

DIRECT LIGHTING SYSTEM - ten sposób świecenia polega na centralnym osadzeniu płytek LED. W środkowej części lampy strumień światła skierowany jest w dół. Dodatkowo zastosowana została przesłona z mlecznego tworzywa, powodująca miękkie, równomierne świecenie.
 
 
 

FLUO LIGHTING SYSTEM - rozwiązanie to polega na centralnym osadzeniu świetlówek wykonanych w najnowszej technologii SLS T5. W środkowej części lampy strumień światła jest wstępnie rozproszony. Dodatkowo zastosowany został wypukły klosz z mlecznego tworzywa, powodujący miękkie, równomierne świecenie na całej długości.
 
 
 

EQUILIBRA BALANS - najciekawsza i zarazem najdroższa wersja lampy. Zaskakuje asymetryczne, pojedyncze zawieszenie oprawy, umiejscowione w odległości około jednej trzeciej od krawędzi bocznej. Rozwiązanie to umożliwia specjalna konstrukcja profilu, który umocowany jest na rurce z włókna węglowego. Poziomowanie lampy umożliwiają wbudowane elementy balastowe z możliwością płynnej regulacji oraz mikro-poziomnica, widoczna przez mały otwór w górnej części profilu. Każdy model oprawy oświetleniowej EQUILIBRA BALANS jest fabrycznie idealnie wypoziomowany. Oprawy mogą być wykorzystane między innymi do oświetlenia stołów w salach konferencyjnych, stolików w jadalni, salonie, a także recepcji hotelowej oraz miejsc do pracy.
 
 


 

EQUILIBRA SUSPENDED (DIRECT, INDIRECT, FLUO) – to oprawa zawieszona na dwóch przewodach w oplocie z bawełnianych nici zawierających również stalowe linki nośne. Zasilanie elektryczne można doprowadzić do jednej z podsufitek.   W tych wersjach, na specjalne życzenie klienta, możliwe jest zamówienie dowolnego zestawienia kolorystycznego np. profil w kolorze czarny połysk, przewody w czerwonym kolorze, podsufitki w białym połysku. EQUILIBRA SUSPENDED może być wykorzystana między innymi do oświetlenia stołów w salach konferencyjnych, stolików w jadalni, salonie,   a także recepcji hotelowej oraz miejsc do pracy.
 
 


 

EQUILIBRA SUSPENDED CENTRAL (INDIRECT, DIRECT)   - jest wersją oprawy wiszącej z zastosowaniem dwóch cienkich stalowych linek nośnych oraz podsufitki z przewodem zasilającym w oplocie. Takie rozwiązanie przeznaczone jest do pomieszczeń, w których wypust elektryczny znajduje się nad środkiem lampy lub w jego pobliżu . Ewentualnym ograniczeniem są względy estetyczne.
 
 

EQUILIBRA DIRECT SUSPENDED BELL   - to mała, wisząca lampa o średnicy zaledwie 7 cm, z wbudowanym źródłem światła LED o mocy 4,5W (300lm), ukrytym w dolnej części i przesłoniętym mlecznym kloszem z tworzywa.   Z racji mniejszej ilości światłaoprawa BELL może być zastosowana do oświetlenia dekoracyjnego np. nad stoliki kawowe, barek, wyspę w kuchni itd.
 
 
 

EQUILIBRA CEILING, WALL - w rodzinie lamp EQUILIBRA dostępne są także lampy sufitowe (natynkowe) oraz kinkiety, oferowane w różnych długościach. Oprawy sufitowe EQUILIBRA CEILING służą do ogólnego oświetlenia pomieszczeń np. salonu, kuchni, sypialni, korytarzy itd. Kinkiety EQUILIBRA WALL najczęściej wykorzystywane są jako oświetlenie nad lustrem.
 
 


 

EQUILIBRA DIRECT SYSTEM - to wersja umożliwiająca tworzenie różnych systemów oświetleniowych,   składających się z dowolnych konfiguracji  elementów modułowych, takich jak: profile w różnych długościach, łączniki liniowe, końcówki, łączniki elastyczne. Zasilanie stworzonego systemu można usytuować praktycznie w dowolnym punkcie nad lampą. Również wersje kolorystyczne mogą zostać poszerzone o paletę RAL.
 
 

 
 

Źródło: Aquaform

 

Komentarze: