Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie profesjonalne | źródła światła  (2019-05-24)   BEGHELLI

Źródło światła LED z akumulatorem działające do 2 godzin po zaniku napięcia

Nowoczesne oświetlenie ledowe to nie tylko niższe rachunki za prąd i lepsze parametry. Z myślą o poprawie komfortu użytkowników producenci wdrażają kolejne udogodnienia. Jedną z nowości na rynku są źródła światła LED o kształcie żarówek, które świecą nawet po zaniku napięcia.
 

Lampy z akumulatorem Zafiro LED firmy Beghelli to kolejna generacja źródeł światła z akumulatorem, które działają bez przeszkód do 2 godzin po zaniku napięcia. Dzięki klasycznej budowie gwintu (E27) pasują do większości popularnych oprawek w domach i obiektach komercyjnych.
 
Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort użytkowników indywidualnych, nowy model lampy LED z akumulatorem działa w sposób podobny jak oświetlenie awaryjne, którego podstawowym celem jest zapewnienie bezawaryjnej pracy opraw oświetleniowych mimo zaniku zasilania głównego w budynkach. Wmontowany wewnątrz akumulator litowo-jonowy pozwala żarówce świecić bez zakłóceń do dwóch godzin. Jego ładowanie odbywa się podczas zwykłej pracy źródła światła, można więc powiedzieć, że magazynuje energię. Dzięki temu awarie zasilania staną się dla użytkowników mniej uciążliwe.
 
Lampę zaprojektowano w technologii szafirowej. Charakteryzuje się modnym designem (m.in. kształt bańki oraz przeźroczyste wykonanie) i z pozoru przypomina zwykłą żarówkę ledową. Klasa efektywności energetycznej wynosi w tym przypadku A++, dzięki czemu rozwiązanie pozostaje energooszczędne. Akumulatorowe źródło światła LED znajdzie zastosowanie zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, salon, przedpokój, łazienka czy klatka schodowa.

Cena pojedynczej sztuki w Polsce to ok. 50 zł. Model jest dostępny w e-sprzedaży i wybranych punktach stacjonarnych.

Źródło: Beghelli Polska
 

Treści powiązane:Komentarze: