Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2018-08-16)   SPECTRA LIGHTING

Producent oświetlenia stawia na polski design

Firma Spectra Lighting rozszerza gamę swoich produktów o oprawy dekoracyjne i stawia na polskich projektantów. Do współpracy przy tworzeniu nowych lamp firma zaprosiła renomowane studio projektowe Kaniewski Design oraz NeSpoon, mistrzynię polskiego street artu.
 
Kamerton i Lightlace, dekoracyjne oprawy Spectra Lighting, znajdują się na estetycznych biegunach. Podobnie zresztą jak ich autorzy. Studio Kaniewski Design, autor oprawy Kamerton, to uznana pracownia projektowa, współpracująca z tak renomowanymi markami jak Pininfarina, Fiat i Żywiec. NeSpoon, projektantka oprawy Lightlace, to znana artystka street artu. Obu projektantów łączy to, że są rozpoznawalni, liczą się w swoich środowiskach, tworzą niezwykłe prace oraz są z Polski. 

 


Lampa Lightlace w kształcie serwetki, czytelnie nawiązuje do tego, co jest fascynacją jej projektantki. To właśnie koronka jest znakiem rozpoznawczym NeSpoon, polskiej artystki street artu. Swoje koronkowe dzieła, przestrzenne instalacje z serwetek, murale, graffiti i ceramiczne płaskorzeźby, NeSpoon zwykle wkomponowuje w miejską tkankę. Upiększa nimi reprezentacyjne przestrzenie miast, ale przede wszystkim miejsca takie jak zniszczone bramy lub ściany starych kamienic, dodając im nową estetyczną jakość i szczyptę artyzmu. Jedna z koronek NeSpoon, stworzona na bramie domu przy ul. Żelaznej w Warszawie, zachwyciła firmę Spectra Lighting. Efektem współpracy producenta z artystką jest zjawiskowa lampa Lightlace, kształtem i formą czytelnie nawiązująca do wzoru koronki. I podobnie jak ona – misterna i pracochłonna. Żeby wykonać lampę potrzeba aż kilkunastu godzin precyzyjnej pracy plotera oraz 4 warstw materiału: 2 blach aluminium (anodyzowanego lub lakierowanego) i 2 arkuszy mlecznego dyfuzora. Koronkowa lampa Lightlace dostępna jest w kilku różnych wielkościach i pięciu wzorach, jest to: pełna serwetka, połowa serwetki, ¾ serwetki oraz dwie kompozycje przestrzenne. Do wyboru są trzy wykończenia oprawy: białe, czarne oraz szare.

 


W przeciwieństwie do misternej koronki Kamerton to forma prosta, ale z ogromnym potencjałem estetycznym i użytkowym, co dostrzegło studio Kaniewski Design projektując lampę Kamerton. Smukły widełkowy kształt jest atrakcyjny zarówno w przypadku pojedynczej oprawy, jak też przy zestawieniu opraw w szereg. Koncepcja łączenia oprawy Kamerton w różne konfiguracje to nowa jakość na rynku, idealnie sprawdzająca się w takich realizacjach jak restauracje, biura i hotele, jak również w zastosowaniach prywatnych, np. nad stołami w jadalniach. Ponadto, w dużych przestrzeniach z lamp Kamerton można tworzyć unikalne  ażurowe świetlne przegrody. Oprawa produkowana jest w dwóch kolorach obudowy – czarnym i białym, natomiast przewody zasilające dostępne są w 7 wersjach wykończenia: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, fioletowym, żółtym i zielonym. Lampa wyposażona jest w źródło światła LED 3500 lm, 30 W.

Źródło: Spectra Lighting

Treści powiązane:



Komentarze: