Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy zewnętrzne  (2011-04-04)  

Co kryje tajemniczy ogród?


Oprawy ogrodowe Philips Ledino oraz Ecomoods

Dekoracja ogrodu to nie tylko nowy klomb róż czy równo przystrzyżony żywopłot. Zielone królestwo nabiera pełni blasku dopiero wówczas, gdy jest nastrojowo oświetlone. Nowości oświetleniowe Philips zostały zaprojektowane jako trwałe, ekologiczne i eleganckie dopełnienie zielonej przestrzeni wokół domu. Minimalistyczny design sprawia, że doskonale sprawdzą się podczas wieczornego spotkania z przyjaciółmi, popołudnia z książką lub romantycznej kolacji.

 
 16908/87/16
Spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu, na które czekaliśmy całą zimę, zyskają świet(l)ną oprawę dzięki dwóm gamom oświetleniowym Philips: Ledino Outdoor i Ecomoods Outdoor. Pierwsza, odważna stylistycznie gama Ledino Outdoor, wyróżnia się najnowszą technologią LED-ową, czyli wykorzystaniem diod PowerLED. Dzięki temu produkty z serii Ledino są ekonomiczne w eksploatacji. Technologia LED umożliwia projektowanie smukłych, czy płaskich form niemożliwych do osiągnięcia w przypadku stosowania tradycyjnych źródeł światła. Teraz Ledino Outdor zaskakuje subtelnością i wdzięcznymi kształtami dopasowanymi do ogrodów z charakterem w klimacie LED.

W ogrodzie doskonale sprawdzi się również seria inteligentnych i energooszczędnych opraw Ecomoods Outdoor, dająca naturalne, białe światło. Dodatkowo, większość oferowanych  produktów jest wyposażona w czujnik ruchu, który automatycznie włącza lampę po wykryciu aktywności. Te designerskie propozycje oświetleniowe są połączeniem piękna i funkcjonalności i mogą zmienić oblicze naszego ogrodu i tarasu, nie dominując ich stylu.Ścieżki ogrodowe, chodniki, rabaty oraz taras zyskają nowy blask oświetlone dyskretnymi i smukłymi oprawami Ecomoods 16908/87/16, wykonanymi z wysokiej jakości aluminium. Wygięty łagodnie kielich zamknięty w czystej surowej formie będzie efektownym dopełnieniem zarówno ogrodu w stylu francuskim, jak i pełnego bujnej roślinności.  Równie zachwycające są strzeliste latarnie Ledino Outdoor 16802/87/16. Opływowy kielich kierujący w dół jednorodne, czyste światło doskonale obejmie światłem wybrany punkt ogrodowej ścieżki, a subtelny design lampy gwarantuje jej współgranie z otoczeniem.
 
16809/47/16
Jasnym punktem naszej przydomowej przestrzeni mogą stać się oprawy na ściany, które w gamie Ledino Outdoor przybierają olśniewające, wręcz architektoniczne kształty. Lampa 16809/47/16 wykonana ze stali nierdzewnej, mimo surowego materiału ma niezwykle lekki kształt – przypomina płynącą falę. Jej wnętrze to połączenie soczewek oraz diod PowerLED, które tworzą cienkie snopy światła w górę i w dół, co gwarantuje urokliwy efekt świetlny na ścianie.


Nastrój na tarasie pomogą nam zbudować efektowne kinkiety Ledino 16808/47/16 przypominające kształtem półksiężyce. Ich gama kolorystyczna jest stonowana, przechodzi od matowej bieli do ciemnoszarego aluminium. Zwolennicy bardziej kubistycznych form z pewnością zainteresują się prostokątnymi kinkietami Ecomoods o zaokrąglonych brzegach 16900/87/16 lub 16900/93/16. Niezależnie od wybranej formy, nowe oświetlenie w futurystycznej oprawie zachwyci wszystkie osoby wrażliwe na piękno oraz ceniące harmonię natury i designu.

 
16808/47/16


Źródło: Philips
 

Komentarze:


Advertisement