Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | otoczenie domu  (2019-08-02)   Artykuł sponsorowany - GTV

Jak zaprojektować ogrodowe oświetlenie?

Odpowiednio doświetlone otoczenie domu to nie tylko względy praktyczne, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze zaaranżowane i przemyślane oświetlenie zewnętrzne wpływa pozytywnie na samopoczucie wszystkich domowników, pomagając się zrelaksować, zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory. Niewłaściwie zaprojektowane może natomiast oślepiać, a także niepotrzebnie podkreślać niedoskonałości domu i ogrodu. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które w łatwy sposób pomogą zadbać o odpowiednie doświetlenie otoczenia zewnętrznego.
 
 
Girlanda ogrodowa
 
 
Aby stworzyć w ogrodzie czy na tarasie niepowtarzalny klimat, który ożywi przydomową przestrzeń i zachęci do spędzania w niej czasu, dając chwilę relaksu po trudach tygodnia, warto zwrócić uwagę na mniej standardowe, nowoczesne rozwiązania. Pozwolą zaciekawić swoim niecodziennym wyglądem i wprowadzą dużo świeżości do całej przestrzeni.

 
Świetny efekt mogą stworzyć kule ogrodowe Marmo, które oświetlą taras przyjemnym, miękkim światłem, podkreślając efektownie elewację domu. Trzy wielkości opraw pozwalają na różne aranżacje i kontrastowe kompozycje. Dobry pomysł na ich uzupełnienie stanowią coraz popularniejsze świetlne girlandy, do których możemy przykręcić żarówki Vintage o oryginalnym designie. Girlandy będą nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale efektywnie doświetlą też przestrzeń użytkową ogrodu – mówi Maciej Maciejewski, Product Manager w GTV.


 
Marmo
 
 
Relaks na niewielkim metrażu
 
Co zrobić w przypadku braku dostępu do dużej przydomowej przestrzeni? Nic straconego! Wystarczy balkon i odrobina kreatywności. Nawet w mieszkaniu o niewielkim metrażu można stworzyć klimatyczną, przydomową przestrzeń, która świetnie sprzyja relaksowi. Bardzo istotne jest to, że wcale nie wymaga to wysokich nakładów finansowych. Za pomocą kilku akcesoriów i odpowiednio zaaranżowanemu oświetleniu na balkonie czy tarasie można poczuć się jak w przestronnym ogrodzie. Warto zwrócić uwagę na przykład na drewniane akcenty, które ocieplą wystrój. Ożywić można go dodatkowo korzystając z pomocy opraw oświetleniowych takich jak kinkiety czy wiszące lampy. Zbudują one nastrój i optycznie powiększą balkon.
 
 
Ventana
 
 
Restauratorzy dbają o światło
 
Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie jest bardzo ważne również dla lokali gastronomicznych. Restauratorzy mogą za pomocą światła nie tylko stworzyć unikalną, dopasowaną do wystroju atmosferę, która wpłynie na ostateczną ocenę lokalu, ale wręcz przyciągnąć nowych gości do odwiedzin. Mało co zachęca do wstąpienia do restauracji w okresie letnim tak, jak ciekawie zaaranżowany, przyciągający wzrok ogródek. Kolorowe girlandy świetlne stają się już w pewnym sensie standardem. Nic dziwnego, skoro doskonale spełniają swoją dekoracyjną i funkcjonalną rolę. Projektując oświetlenie w lokalu, warto zadbać o detal, który może nadać całej przestrzeni unikalny charakter. Przykładowo w lokalach nadmorskich, w których wielu właścicieli stawia na sielski klimat, bardzo dobrze sprawdzą się oprawy Marina, nadające restauracji nieco tawernowy styl. Oprawa jest dostępna w pięciu wariantach, które pozwalają na ciekawe aranżacje. Marinę możemy ulokować na trawnikach przy ścieżkach, zamontować na ścianie budynku lub zawiesić na suficie za pomocą łańcucha. Ciekawym rozwiązaniem będą też oprawy Ventana w stylistyce retro.  Możemy je zawiesić na ozdobnym łańcuchu lub zamontować na ścianie budynku.

 
Marina


Niecodzienne rozwiązania w oświetleniu ogrodu mogą wprowadzić dużą wartość dodaną do wyglądu całego domu. Niezależnie, czy oświetlamy duży taras, balkon czy strefę ogrodową w restauracji, odpowiednia aranżacja światła i właściwe dodatki wniosą do nich nowoczesny design. GTV w swojej ofercie oświetlenia proponuje poszukującym ogrodowych innowacji rozwiązania, dzięki którym będą mogli oni zmienić nie do poznania swoje ogrody – nadać im nowoczesny styl i unikalną atmosferę.

Źródło: GTV
 

O GTV:
GTV to producent akcesoriów meblowych i oświetlenia o globalnym zasięgu – działa na ponad 45 światowych rynkach, w Azji, Europie, Ameryce i Afryce. Na przestrzeni ostatnich lat firma rozwinęła swoje spółki w Brazylii, Chorwacji, Rosji, Czechach i Hiszpanii. Produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.
 
 
Adres: 05-800 Pruszków, ul. Przejazdowa 21
Telefon: +48 22 444 75 95
Fax: +48 22 444 75 03
Email: oswietlenie@gtv.com.pl
WWW: www.gtv.com.pl

Treści powiązane:Komentarze: