Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | otoczenie domu  (2010-06-10)  

Oświetlenie ogrodu - energooszczędny system 12V


Nowością w sklepie internetowym  firmy Rabbit jest energooszczędny system 12V do oświetlenia ogrodu i domu. Rozświetlony ogród to nie tylko dopełnienie, ale też kontynuacja wnętrza domu. Odpowiednio oświetlony ogród staje się miejscem nastrojowym gdzie chętnie spędzamy pogodne letnie wieczory.  
 
W tym celu warto zastosować System 12V. Kompletny działający system składa się z lamp, przewodu głównego oraz transformatora. Każdy ułożony już system można z łatwością rozbudować o dodatkowe lampy korzystając z dostępnych przedłużaczy, rozgałęziaczy i szybkozłączy.
  
W ofercie systemu 12V znajdują się różne rodzaje lamp ogrodowych: stojące, najazdowe, wodoszczelne, dekoracyjne, kinkiety, reflektory kierunkowe oraz: przewody, przedłużacze, transformatory, źródła światła i włącznik czasowy.
 
System oświetlenia zaprojektowano tak, aby był on bezpieczny dla dorosłych użytkowników, dzieci i zwierząt. Niskie napięcie zasilające 12 V jest uznane przez europejskie prawo jako napięcie bezpieczne. Nowe technologie pozwalają, aby oświetlenie 12 Volt w pełni oświetliło każdy dom, ogród, chodnik, parking, podjazd.
 


 

Połączenie transformatora do poszczególnych lamp odbywa się za pomocą ręcznie skręcanych złączek. Nie są potrzebne żadne narzędzia, jedynie śrubokręt do montażu niektórych lamp. Oświetlenie przygotowane jest również do instalacji w już istniejącym ogrodzie; wszystkie przewody i złącza mogą być ułożone na powierzchni.
 


 
Każda lampa posiada dołączony przewód ze skręcanym złączem gotowym do połączenia z przewodem głównym. Łatwiej nie można! Wszystkie przewody i transformatory wyposażone są w szczelne skręcane złączki.
Jest to system który bezpośrednio po podłączeniu jest gotowy do użytku. System, który każdy bez pomocy specjalisty można bezpiecznie i szybko zainstalować. Każda lampa posiada dołączony przewód ze skręcanym złączem gotowym do połączenia z przewodem głównym.
Wszystkie przewody i transformatory wyposażone są w szczelne skręcane złączki.
Część asortymentu lamp wyposażona jest w źródło światła: diody LED (Light Emitting Diodes), które dysponują obecnie dużą jasnością emitowanego światła. Wielką zaletą ledów jest ich ekstremalnie niski pobór energii i długi czas świecenia. Poza tym ledy są odporne na wstrząsy, nie nagrzewają się i nie wymagają dodatkowej obsługi. W większości tych lamp diody LED mogą być wymieniane. Po spełnieniu pewnych wymogów technicznych można je stosować wymiennie z żarówkami halogenowymi.

 


Źródło: materiały firmowe

 

Komentarze:


Advertisement