Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | zasilanie i sterowanie  (2015-11-03)   PXM

48-kanałowy napięciowy driver LED typu PX163+ z firmy PXM

PX163+ to nowy 48-kanałowy napięciowy driver LED stworzony przez firmę PXM z myślą o systemach matrycowych RGB. Doskonale nadaje się do sterowania oświetleniem dużych powierzchni złożonych z wielu elementów modułowych. Przykładem mogą tu być fasady - ekrany LED lub podświetlane podłogi.

 


Przy użyciu wbudowanego odbiornika sygnału DMX możliwe jest sterowanie wszystkich 48 kanałów za pośrednictwem protokołu DMX-512. Szeroki zakres napięcia zasilającego (12 – 24 V DC) i wysoka obciążalność prądowa wyjść wynosząca maksymalnie 0,7 A na kanał, umożliwiają podłączenie dużych ilości diod LED, a co za tym idzie uzyskania efektu równomiernego oświetlania całej powierzchni. Dzięki zastosowaniu 9-bitowej rozdzielczości sterowanie jasnością poszczególnych kanałów jest całkowicie płynne. Dodatkową zaletą jest implementacja nowoczesnej technologii „flicker free”. Z jej pomocą driver PX163+ może być z powodzeniem wykorzystywany w instalacjach tworzonych na potrzeby przemysłu telewizyjnego. W PX163+ zaimplementowano także protokół RDM. W stosunku do poprzedniej wersji urządzenie rozbudowano o wyświetlacz, intuicyjne menu i przyciski co pozwala na wygodną konfigurację.
 
Urządzenie posiada możliwość adresowania kanałów, 18 wbudowanych programów i jedną scenę, którą można zaprogramować. Programy mogą być odtwarzane w przypadku zaniku sygnału DMX lub w trybie efektowym. Driver produkowany jest w wersji common anode, co pozwala na podłączanie diod LED ze wspólnym plusem.
 
Płaska niewielka obudowa o wymiarach 151 x 158,5 x 30 mm przystosowana jest do montażu naściennego. Złącza śrubowe umożliwiają szybką i łatwą instalację.
 
Źródło: PXM
 

Komentarze: